Contributors

Friday, June 26, 2009

RPH Minggu 26-27 (PJK)

Minggu 26

Tarikh: 25/06/09

Hari: Khamis

Kelas: 3E

Masa: 3.25 - 4.35 pm

Tajuk: Kemahiran Olahraga

i)Bola Sepak (Lelaki)
ii) Bola Keranjang (perempuan)


Objektif Pembelajaran:
1. Melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Hasil Pembelajaran :
1. Pelajar dapat melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Aktiviti Pembelajaran :
1. Latihan berkumpulan
2. Pertandingan

Refleksi:
1. Pelajar menunjukkan minat dengan aktiviti yang dijalankan.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.

-----------------------

Kelas: 3N

Masa: 5.10-6.20 pm

Tajuk: Kemahiran Olahraga

i)Bola Sepak (Lelaki)
ii) BOla Keranjang (perempuan)


Objektif Pembelajaran:
1. Melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Hasil Pembelajaran :
1. Pelajar dapat melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Aktiviti Pembelajaran :
1. Latihan berkumpulan
2. Pertandingan

Refleksi:
1. Pelajar menunjukkan minat dengan aktiviti yang dijalankan.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.

--------------------------


Minggu 27

Tarikh: 02/07/09

Hari: Khamis

Kelas: 3E

Masa: 3.25 - 4.35 pm

Tajuk: Kemahiran Olahraga

i)Lembing

Objektif Pembelajaran:
1. Melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Hasil Pembelajaran :
1. Pelajar dapat melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Aktiviti Pembelajaran :
- Aktiviti kumpulan

Refleksi:
1. Pelajar menunjukkan minat dengan aktiviti yang dijalankan.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.

-----------------------

Kelas: 3N

Masa: 5.10-6.20 pm

Tajuk: Kemahiran Olahraga

- Lembing

Objektif Pembelajaran:
1. Melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Hasil Pembelajaran :
1. Pelajar dapat melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Aktiviti Pembelajaran :
-Aktiviti berkumpulan

Refleksi:
1. Pelajar menunjukkan minat dengan aktiviti yang dijalankan.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.

RPH Minggu 26-27 (Geografi)

Minggu Ke-26

Tarikh: 22/06/09

Hari: Isnin

Kelas: 2L

Masa: 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 9 - Migrasi Penduduk

Sub-tajuk:
i) Migrasi
ii) Pola Migrasi Penduduk
iii) Migrasi luar bandar ke bandar
iv) Migrasi luar bandar ke luar bandar


Objektif Pembelajaran
i) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi migrasi penduduk

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi migrasi penduduk

Aktiviti:
i) Penerangan
ii)Perbincangan

Refleksi:
i) Sebahagian pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi migrasi penduduk

-------------------

Kelas: 2M

Masa: 2.00 - 3.10 pm

Tajuk: Bab 9 - Migrasi Penduduk

Sub-tajuk:
i) Migrasi
ii) Pola Migrasi Penduduk
iii) Migrasi luar bandar ke bandar
iv) Migrasi luar bandar ke luar bandar


Objektif Pembelajaran
i) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi migrasi penduduk

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi migrasi penduduk

Aktiviti:
i) Penerangan
ii)Perbincangan

Refleksi:
i) Sebahagian pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi migrasi penduduk

-----------------

Kelas: 2G

Masa: 4.35 - 5.10 pm

Tajuk: Bab 12 - Hubungan Kependudukan Dengan Sumber

Sub-tajuk

i) Hubungan Kependudukan dengan Sumber
- Penduduk Berlebihan
- Kurang Penduduk
- Penduduk Optimum

ii) Ciri dan Kesan Penduduk Berlebihan

iii)Ciri dan Kesan Kurang Penduduk

Objektif
- Mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk
- Menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan.

Hasil Pembelajaran:
- Pelajar boleh mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Pelajar boleh menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk
- Pelajar boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Pelajar boleh menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk meenuhi keperluan kependudukan.

Aktiviti Pembelajaran
- Penerangan, perbincangan dan latihan


Perbendahraan Kata:
- Optimum


Refleksi
- Kebanyakkan pelajar boleh mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Kebanyakkan pelajar boleh menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk
- Kebanyakkan pelajar boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Kebanyakkan pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Kebanyakkan pelajar boleh menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan.


-----------------

Tarikh: 23/06/09

Hari: Selasa

Kelas: 2G

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 12 - Hubungan Kependudukan Dengan Sumber

Sub-tajuk

ii) Ciri dan Kesan Penduduk Berlebihan

iii)Ciri dan Kesan Kurang Penduduk

Objektif
- Menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk

Hasil Pembelajaran:
- Pelajar boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk

Aktiviti Pembelajaran
- Penerangan, perbincangan dan latihan


Perbendahraan Kata:
- Optimum


Refleksi
- Kebanyakkan pelajar boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Kebanyakkan pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk

---------------

Kelas: 2B

Masa: 3.25 - 4.00 pm

Tajuk: Bab 12 - Hubungan Kependudukan Dengan Sumber

Sub-tajuk

i) Hubungan Kependudukan dengan Sumber
- Penduduk Berlebihan
- Kurang Penduduk
- Penduduk Optimum

Objektif
- Mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk

Hasil Pembelajaran:
- Pelajar boleh mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Pelajar boleh menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk

Aktiviti Pembelajaran
- Penerangan, perbincangan dan latihan


Perbendahraan Kata:
- Optimum


Refleksi
- Kebanyakkan pelajar boleh mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Kebanyakkan pelajar boleh menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk

---------------

Tarikh: 24/06/09

Hari: Rabu

Kelas: 2D

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 12 - Hubungan Kependudukan Dengan Sumber

Sub-tajuk

i) Hubungan Kependudukan dengan Sumber
- Penduduk Berlebihan
- Kurang Penduduk
- Penduduk Optimum

ii) Ciri dan Kesan Penduduk Berlebihan

iii)Ciri dan Kesan Kurang Penduduk

Objektif
- Mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk
- Menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas

Hasil Pembelajaran:
- Pelajar boleh mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Pelajar boleh menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk
- Pelajar boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas


Aktiviti Pembelajaran
- Penerangan, perbincangan dan latihan


Perbendahraan Kata:
- Optimum


Refleksi
- Kebanyakkan pelajar boleh mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Kebanyakkan pelajar boleh menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk
- Kebanyakkan pelajar boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas

----------------

Kelas: 2M

Masa: 3.25 - 4.35 pm

Tajuk: Bab 10-Kesan Perubahan Penduduk Terhadap Alam Sekitar

Sub-tajuk
- Kesan Perubahan Penduduk Terhadap Penerokaan Sumber
a) Tanah
b) Hutan
c) Air


Objektif Pembelajaran:
i) Meyenaraikan kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber
- Tanah
- Hutan
- Air

ii)Menghuraikan dengan contoh kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber

iii)Mencadangkan langkah-langkah penerokaan sumber secara terancang

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh meyenaraikan kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber
- Tanah
- Hutan
- Air

Aktiviti pembelajaran:
- Penerangan dan perbincangan


Perbendaharaan Kata:

-

Refleksi:

- Sebahagian kecil pelajar dapat meyenaraikan kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber
- Tanah
- Hutan
- Air

--------------------

Kelas: 2B

Masa: 4.35 - 5.10 pm

Tajuk: Bab 12 - Hubungan Kependudukan Dengan Sumber

Sub-tajuk

i) Hubungan Kependudukan dengan Sumber
- Penduduk Berlebihan
- Kurang Penduduk
- Penduduk Optimum

ii) Ciri dan Kesan Penduduk Berlebihan

iii)Ciri dan Kesan Kurang Penduduk

Objektif
- Menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas

Hasil Pembelajaran:
- Pelajar boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas

Aktiviti Pembelajaran
- Penerangan, perbincangan dan latihan


Perbendahraan Kata:
- Optimum


Refleksi
- Kebanyakkan pelajar boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas

---------------

Tarikh: 25/06/09

Hari: Khamis

Kelas: 2L

Masa: 2.00 - 3.10 pm

Tajuk: Bab 10-Kesan Perubahan Penduduk Terhadap Alam Sekitar

Sub-tajuk
- Kesan Perubahan Penduduk Terhadap Penerokaan Sumber
a) Tanah
b) Hutan
c) Air


Objektif Pembelajaran:
i) Meyenaraikan kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber
- Tanah
- Hutan
- Air

ii)Menghuraikan dengan contoh kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber

iii)Mencadangkan langkah-langkah penerokaan sumber secara terancang

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh meyenaraikan kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber
- Tanah
- Hutan
- Air

Aktiviti pembelajaran:
- Penerangan dan perbincangan


Perbendaharaan Kata:

-

Refleksi:

- Sebahagian kecil pelajar dapat meyenaraikan kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber
- Tanah
- Hutan
- Air

-------------------

Tarikh: 26/06/09

Hari: Jumaat

Kelas: 2G

Masa: 2.00 - 2.35 pm

Tajuk: Bab 12 - Hubungan Kependudukan Dengan Sumber

Sub-tajuk

ii) Ciri dan Kesan Penduduk Berlebihan

iii)Ciri dan Kesan Kurang Penduduk

Objektif
- Menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan.

Hasil Pembelajaran:
- Pelajar boleh menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk meenuhi keperluan kependudukan.

Aktiviti Pembelajaran
- Penerangan, perbincangan dan latihan


Perbendahraan Kata:
- Optimum


Refleksi
- Kebanyakkan pelajar boleh menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk meenuhi keperluan kependudukan.

----------------

Kelas: 2D

Masa: 4.00 - 5.10 pm

Tajuk: Bab 12 - Hubungan Kependudukan Dengan Sumber

Sub-tajuk
ii) Ciri dan Kesan Penduduk Berlebihan

iii)Ciri dan Kesan Kurang Penduduk

Objektif
- Menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk

Hasil Pembelajaran:
- Pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk

Aktiviti Pembelajaran
- Penerangan, perbincangan dan latihan


Perbendahraan Kata:
- Optimum


Refleksi
- Kebanyakkan pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk

----------------

Kelas: 2B

Masa: 5.10 -6.20 pm

Aktiviti Pembelajaran

- Pelajar balik awal selepas pembersihan kelas.


------------------------------------
Minggu Ke-27

Tarikh: 29/06/09

Hari: Isnin

Kelas: 2L

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 12 - Hubungan Kependudukan Dengan Sumber

Sub-tajuk

i) Hubungan Kependudukan dengan Sumber
- Penduduk Berlebihan
- Kurang Penduduk
- Penduduk Optimum

Objektif
- Mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk

Hasil Pembelajaran:
- Pelajar boleh mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Pelajar boleh menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk

Aktiviti Pembelajaran
- Penerangan, perbincangan dan latihan


Perbendahraan Kata:
- Optimum


Refleksi
- Sebahagian kecil pelajar boleh mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Kebanyakkan pelajar boleh menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk

------------------------

Kelas: 2M

Masa: 2.00 - 3.10 pm

Tajuk: Bab 12 - Hubungan Kependudukan Dengan Sumber

Sub-tajuk

i) Hubungan Kependudukan dengan Sumber
- Penduduk Berlebihan
- Kurang Penduduk
- Penduduk Optimum

Objektif
- Mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk

Hasil Pembelajaran:
- Pelajar boleh mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Pelajar boleh menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk

Aktiviti Pembelajaran
- Penerangan, perbincangan dan latihan


Perbendahraan Kata:
- Optimum


Refleksi
- Sebahagian kecil pelajar boleh mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Kebanyakkan pelajar boleh menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk

-------------------------

Kelas: 2G

Masa: 4.35 - 5.10 pm

Tajuk: Bab 12 - Hubungan Kependudukan Dengan Sumber

Sub-tajuk

i) Hubungan Kependudukan dengan Sumber
- Penduduk Berlebihan
- Kurang Penduduk
- Penduduk Optimum

ii) Ciri dan Kesan Penduduk Berlebihan

iii)Ciri dan Kesan Kurang Penduduk

Objektif
- Mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk
- Menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas


Hasil Pembelajaran:
- Pelajar boleh mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Pelajar boleh menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk
- Pelajar boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas

Aktiviti Pembelajaran
- Ulangkaji bab-12a


Perbendaharaan Kata:
- Optimum


Refleksi
- Kebanyakkan pelajar boleh mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Kebanyakkan pelajar boleh menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk
- Kebanyakkan pelajar boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
----------------------------

Tarikh: 30/06/09

Hari: Selasa

Kelas: 2G

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 12 - Hubungan Kependudukan Dengan Sumber

Sub-tajuk
ii) Ciri dan Kesan Penduduk Berlebihan

iii)Ciri dan Kesan Kurang Penduduk

Objektif
- Menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan.

Hasil Pembelajaran:
- Pelajar boleh menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk meenuhi keperluan kependudukan.

Aktiviti Pembelajaran
- Ulangkaji bab-12


Perbendahraan Kata:
- Optimum


Refleksi
- Kebanyakkan pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Kebanyakkan pelajar boleh menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan.

---------------------

Kelas: 2B

Masa: 3.25 - 4.00 pm

Tajuk: Bab 12 - Hubungan Kependudukan Dengan Sumber

Sub-tajuk
ii) Ciri dan Kesan Penduduk Berlebihan

iii)Ciri dan Kesan Kurang Penduduk

Objektif
- Menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk

Hasil Pembelajaran:
- Pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk

- Aktiviti Pembelajaran
- Penerangan, perbincangan dan latihan


Perbendahraan Kata:
- Optimum


Refleksi
- Kebanyakkan pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
-----------------

Tarikh: 01/07/09

Hari: Rabu

Kelas: 2D

Masa: 12.50 -2.00 pm

Tajuk: Bab 12 - Hubungan Kependudukan Dengan Sumber

Sub-tajuk

i) Ciri dan Kesan Penduduk Berlebihan

ii)Ciri dan Kesan Kurang Penduduk

Objektif
- Menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan.

Hasil Pembelajaran:
- Pelajar boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Pelajar boleh menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk meenuhi keperluan kependudukan.

Aktiviti Pembelajaran
- Penerangan, perbincangan dan latihan


Perbendahraan Kata:
-

Refleksi
- Kebanyakkan pelajar boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Kebanyakkan pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Kebanyakkan pelajar boleh menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan.

-----------------

Kelas: 2M

Masa: 3.25 - 4.35 pm

Tajuk: Bab 12 - Hubungan Kependudukan Dengan Sumber

Sub-tajuk
i) Ciri dan Kesan Penduduk Berlebihan

ii)Ciri dan Kesan Kurang Penduduk

Objektif
- Menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan.

Hasil Pembelajaran:
- Pelajar boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Pelajar boleh menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk meenuhi keperluan kependudukan.

Aktiviti Pembelajaran
- Penerangan, perbincangan dan latihan


Perbendahraan Kata:
-

Refleksi
- Kebanyakkan pelajar tidak boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Kebanyakkan pelajar tidak boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Kebanyakkan pelajar tidak dapat menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan.


------------------

Kelas: 2B

Masa: 4.35 -5.10 pm

Tajuk: Bab 12 - Hubungan Kependudukan Dengan Sumber

Sub-tajuk
i) Ciri dan Kesan Penduduk Berlebihan

ii)Ciri dan Kesan Kurang Penduduk

Objektif
- Menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan.

Hasil Pembelajaran:
- Pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Pelajar boleh menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk meenuhi keperluan kependudukan.

Aktiviti Pembelajaran
- Penerangan, perbincangan dan latihan


Perbendahraan Kata:
-

Refleksi
- Kebanyakkan pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Kebanyakkan pelajar boleh menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan.

---------------
Tarikh: 02/07/09

Hari; Selasa

Kelas: 2L

Masa: 4.35 - 5.10 pm

Tajuk: Bab 12 - Hubungan Kependudukan Dengan Sumber

Sub-tajuk
i) Ciri dan Kesan Penduduk Berlebihan

ii)Ciri dan Kesan Kurang Penduduk

Objektif
- Menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan.

Hasil Pembelajaran:
- Pelajar boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Pelajar boleh menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk meenuhi keperluan kependudukan.

Aktiviti Pembelajaran
- Penerangan, perbincangan dan latihan


Perbendahraan Kata:
-

Refleksi
- Sebahagian pelajar boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Sebahagian pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Kebanyakkan pelajar boleh menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan.

--------------------------
Tarikh: 03/07/09

Hari: Jumaat

Kelas: 2G

Masa: 2.00 2.35 pm

Tajuk: Bab 12 - Hubungan Kependudukan Dengan Sumber

Sub-tajuk

i) Hubungan Kependudukan dengan Sumber
- Penduduk Berlebihan
- Kurang Penduduk
- Penduduk Optimum

ii) Ciri dan Kesan Penduduk Berlebihan

iii)Ciri dan Kesan Kurang Penduduk

Objektif
- Mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk
- Menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan.

Hasil Pembelajaran:
- Pelajar boleh mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Pelajar boleh menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk
- Pelajar boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Pelajar boleh menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk meenuhi keperluan kependudukan.

Aktiviti Pembelajaran
- Ulangkaji


Perbendahraan Kata:
-

Refleksi
- Kebanyakkan pelajar boleh mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Kebanyakkan pelajar boleh menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk
- Kebanyakkan pelajar boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Kebanyakkan pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Kebanyakkan pelajar boleh menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan.

---------------------
Kelas: 2D

Masa: 4.00 - 5.10 pm

Tajuk: Bab 12 - Hubungan Kependudukan Dengan Sumber

Sub-tajuk

i) Hubungan Kependudukan dengan Sumber
- Penduduk Berlebihan
- Kurang Penduduk
- Penduduk Optimum

ii) Ciri dan Kesan Penduduk Berlebihan

iii)Ciri dan Kesan Kurang Penduduk

Objektif
- Mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk
- Menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan.

Hasil Pembelajaran:
- Pelajar boleh mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Pelajar boleh menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk
- Pelajar boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Pelajar boleh menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk meenuhi keperluan kependudukan.

Aktiviti Pembelajaran
- Ulangkaji

Perbendahraan Kata:
-

Refleksi
- Kebanyakkan pelajar boleh mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Kebanyakkan pelajar boleh menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk
- Kebanyakkan pelajar boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Kebanyakkan pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Kebanyakkan pelajar boleh menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan.

-------------------------

Kelas: 2B

Masa: 5.10 6.20 pm

Tajuk: Bab 12 - Hubungan Kependudukan Dengan Sumber

Sub-tajuk

i) Hubungan Kependudukan dengan Sumber
- Penduduk Berlebihan
- Kurang Penduduk
- Penduduk Optimum

ii) Ciri dan Kesan Penduduk Berlebihan

iii)Ciri dan Kesan Kurang Penduduk

Objektif
- Mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk
- Menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan.

Hasil Pembelajaran:
- Pelajar boleh mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Pelajar boleh menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk
- Pelajar boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Pelajar boleh menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk meenuhi keperluan kependudukan.

Aktiviti Pembelajaran
- Ulangkaji


Perbendahraan Kata:
-

Refleksi
- Kebanyakkan pelajar boleh mentakrif konsep penduduk berlebihan , kurang penduduk dan penduduk optimum
- Kebanyakkan pelajar boleh menyenaraikan ciri can contoh negara:
* Penduduk Berlebihan
* Kurang Penduduk
- Kebanyakkan pelajar boleh menyatakan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan
* makananan
* tempat tinggal
* pekerjaan
* pendidikan
* perubatan
* kemudahan asas
- Kebanyakkan pelajar boleh menghuraikan ciri berserta contoh:
* Penduduk berlebihan
* Kurang penduduk
- Kebanyakkan pelajar boleh menjelaskan kesan penduduk berlebihan dan kurang penduduk terhadap sumber untuk memenuhi keperluan kependudukan.

-------------------

Wednesday, June 17, 2009

RPH Minggu 22-25 (PJK)

Minggu Ke-22

Tarikh: 25/05/09-29/05/09

Hari: Isnin - Jumaat

Aktiviti Pembelajaran:

- Peperiksaan Pertengahan Tahun


----------------------

Minggu Ke 23 & 24

Tarikh: 01/06/09 - 12/06/09

Aktiviti:

- Cuti Pertengahan Tahun


----------------------

Minggu Ke-25

Tarikh: 18/06/09

Hari: Khamis

Kelas: 3E

Masa: 3.25-4.00 pm

Aktiviti Pembelajaran:

- Pembetulan soalan peperiksaan pertenghan tahun

Refleksi Pelajar:

- Pelajar lebih memahami tajuk-tajuk yang dibincangkan dan boleh memperbetulkan kesilapan yang dilakukan dalam kertas ujian.


------------------
Kelas: 3N

Masa: 5.10-6.20 pm

Aktiviti Pembelajaran:

- Pembetulan soalan peperiksaan pertenghan tahun

Refleksi Pelajar:

- Pelajar lebih memahami tajuk-tajuk yang dibincangkan dan boleh memperbetulkan kesilapan yang dilakukan dalam kertas ujian


-------------------

RPH Minggu 22-25 (Geografi)

Minggu Ke-22

Tarikh: 25/05/09-29/05/09

Hari: Isnin - Jumaat

Aktiviti Pembelajaran:

- Peperiksaan Pertengahan Tahun


----------------------

Minggu Ke 23 & 24

Tarikh: 01/06/09 - 12/06/09

Aktiviti:

- Cuti Pertengahan Tahun


----------------------

Minggu Ke-25

Tarikh: 15/06/09

Hari: Isnin

Kelas: 2L

Masa: 12.50-2.00 pm

Aktiviti Pembelajaran:

- Pembetulan soalan peperiksaan pertenghan tahun

Refleksi Pelajar:

- Pelajar lebih memahami tajuk-tajuk yang dibincangkan dan boleh memperbetulkan kesilapan yang dilakukan dalam kertas ujian.


---------------------
Kelas: 2M

Masa: 2.00-3.10 pm

Aktiviti Pembelajaran:

- Pembetulan soalan peperiksaan pertenghan tahun

Refleksi Pelajar:

- Pelajar lebih memahami tajuk-tajuk yang dibincangkan dan boleh memperbetulkan kesilapan yang dilakukan dalam kertas ujian.

--------------------

Kelas: 2G

Masa: 4.35-5.10 pm

Aktiviti Pembelajaran:

- Pembetulan soalan peperiksaan pertenghan tahun

Refleksi Pelajar:

- Pelajar lebih memahami tajuk-tajuk yang dibincangkan dan boleh memperbetulkan kesilapan yang dilakukan dalam kertas ujian.

-------------------

Tarikh: 16/06/09

Hari: Selasa

Masa: 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 10-Kesan Perubahan Penduduk Terhadap Alam Sekitar

Sub-tajuk
- Kesan Perubahan Penduduk Terhadap Penerokaan Sumber
a) Tanah
b) Hutan
c) Air


Objektif Pembelajaran:
i) Meyenaraikan kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber
- Tanah
- Hutan
- Air

ii)Menghuraikan dengan contoh kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber

iii)Mencadangkan langkah-langkah penerokaan sumber secara terancang


Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh meyenaraikan kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber
- Tanah
- Hutan
- Air

Aktiviti pembelajaran:
- Penerangan dan perbincangan


Perbendaharaan Kata:

-

Refleksi:

- Kebanyakkan pelajar dapat meyenaraikan kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber
- Tanah
- Hutan
- Air

-----------------------

Kelas: 2B

Masa:3.25-4.00pm

Aktiviti Pembelajaran:

- Pembetulan soalan peperiksaan pertenghan tahun

Refleksi Pelajar:

- Pelajar lebih memahami tajuk-tajuk yang dibincangkan dan boleh memperbetulkan kesilapan yang dilakukan dalam kertas ujian.


--------------------

Tarikh: 17/06/09

Hari: Rabu

Kelas: 2D

Masa: 12.50-2.00 pm

Aktiviti Pembelajaran:

- Pembetulan soalan peperiksaan pertenghan tahun

Refleksi Pelajar:

- Pelajar lebih memahami tajuk-tajuk yang dibincangkan dan boleh memperbetulkan kesilapan yang dilakukan dalam kertas ujian.


---------------------
Kelas: 2M

Masa: 3.25-4.35 pm

Tajuk: Bab 8- Perubahan Penduduk

Sub-tajuk:
i)Faktor Mempengaruhi Perubahan Penduduk Malaysia
- Migrasi

Objektif Pembelajaran:
i) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan
- Migrasi
ii) Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi:
- Migrasi
iii) Merumuskan tentang perubahan penduduk negara Malaysia pada masa depan berdasarkan
- Migrasi

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk. (Migrasi)
ii)Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk (Migrasi)
iii) Merumuskan tentang perubahan penduduk negara Malaysia pada masa depan berdasarkan: (Migrasi)


Aktiviti:
- Penerangan
- Perbincangan
- Latihan


Refleksi:
i)Sebahagian kecil pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk. (Migrasi)
ii)Sebahagian kecil pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk (Migrasi)
iii)Sebahagian kecil pelajar dapat merumuskan tentang perubahan penduduk negara Malaysia pada masa depan berdasarkan: (Migrasi)

-------------------

Kelas: 2B

Masa: 4.35-5.10 pm

Tajuk: Bab 10-Kesan Perubahan Penduduk Terhadap Alam Sekitar

Sub-tajuk
- Kesan Perubahan Penduduk Terhadap Penerokaan Sumber
a) Tanah
b) Hutan
c) Air


Objektif Pembelajaran:
i) Meyenaraikan kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber
- Tanah
- Hutan
- Air

ii)Menghuraikan dengan contoh kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber

iii)Mencadangkan langkah-langkah penerokaan sumber secara terancang


Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh meyenaraikan kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber
- Tanah
- Hutan
- Air

Aktiviti pembelajaran:
- Penerangan dan perbincangan


Perbendaharaan Kata:

-

Refleksi:

- Kebanyakkan pelajar dapat meyenaraikan kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber
- Tanah
- Hutan
- Air

----------------------

Tarikh: 18/06/09

Hari: Khamis

Kelas: 2L

Masa: 2.00-3.10 pm

Tajuk: Bab 8- Perubahan Penduduk

Sub-tajuk:
i)Faktor Mempengaruhi Perubahan Penduduk Malaysia
- Migrasi

Objektif Pembelajaran:
i) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan
- Migrasi
ii) Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi:
- Migrasi
iii) Merumuskan tentang perubahan penduduk negara Malaysia pada masa depan berdasarkan
- Migrasi

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk. (Migrasi)
ii)Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk (Migrasi)
iii) Merumuskan tentang perubahan penduduk negara Malaysia pada masa depan berdasarkan: (Migrasi)


Aktiviti:
- Penerangan
- Perbincangan
- Latihan


Refleksi:
i)Sebahagian kecil pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk. (Migrasi)
ii)Sebahagian kecil pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk (Migrasi)
iii)Sebahagian kecil pelajar dapat merumuskan tentang perubahan penduduk negara Malaysia pada masa depan berdasarkan: (Migrasi)

---------------------

Tarikh: 19/06/09

Hari: Jumaat

Kelas: 2G

Masa: 2.00-2.35 pm

Tajuk: Bab 10-Kesan Perubahan Penduduk Terhadap Alam Sekitar

Sub-tajuk
- Kesan Perubahan Penduduk Terhadap Penerokaan Sumber
a) Tanah
b) Hutan
c) Air


Objektif Pembelajaran:
i) Meyenaraikan kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber
- Tanah
- Hutan
- Air

ii)Menghuraikan dengan contoh kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber

iii)Mencadangkan langkah-langkah penerokaan sumber secara terancang


Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh meyenaraikan kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber
- Tanah
- Hutan
- Air

Aktiviti pembelajaran:
- Penerangan, perbincangan dan latihan


Perbendaharaan Kata:

-

Refleksi:

- Kebanyakkan pelajar dapat meyenaraikan kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber
- Tanah
- Hutan
- Air

--------------------

Kelas: 2D

Masa: 4.00-5.10 pm

Tajuk: Bab 10-Kesan Perubahan Penduduk Terhadap Alam Sekitar

Sub-tajuk
- Kesan Perubahan Penduduk Terhadap Penerokaan Sumber
a) Tanah
b) Hutan
c) Air


Objektif Pembelajaran:
i) Meyenaraikan kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber
- Tanah
- Hutan
- Air

ii)Menghuraikan dengan contoh kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber

iii)Mencadangkan langkah-langkah penerokaan sumber secara terancang


Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh meyenaraikan kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber
- Tanah
- Hutan
- Air

Aktiviti pembelajaran:
- Penerangan, perbincangan dan latihan


Perbendaharaan Kata:

-

Refleksi:

- Kebanyakkan pelajar dapat meyenaraikan kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber
- Tanah
- Hutan
- Air

---------------------

Kelas: 2B

Masa: 5.10-6.20 pm

Tajuk: Bab 10-Kesan Perubahan Penduduk Terhadap Alam Sekitar

Sub-tajuk
- Kesan Perubahan Penduduk Terhadap Penerokaan Sumber
a) Tanah
b) Hutan
c) Air


Objektif Pembelajaran:
i) Meyenaraikan kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber
- Tanah
- Hutan
- Air

ii)Menghuraikan dengan contoh kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber

iii)Mencadangkan langkah-langkah penerokaan sumber secara terancang


Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh meyenaraikan kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber
- Tanah
- Hutan
- Air

Aktiviti pembelajaran:
- Penerangan, perbincangan dan latihan


Perbendaharaan Kata:

-

Refleksi:

- Kebanyakkan pelajar dapat meyenaraikan kesan-kesan perubahan penduduk terhadap penerokaan sumber
- Tanah
- Hutan
- Air

-----------------------