Contributors

Friday, July 31, 2009

RPH Minggu 30 -31 (PJK)

Minggu Ke-30

Tarikh: 23/07/09

Hari: Khamis

Kelas: 3E

Masa: 3.25 - 4.35 pm

Tajuk: HIV dan AIDS

Objektif:
1) Memahami maksud HIV/AIDS
2) Memahami bagaimana HIV merebak
3) Memahami tanda-tanda jangkitan HIV
4) Memahami perkhidmatan dan rawatan yang disediakan
5) Memahami hak-hak pembawa HIV


Aktiviti pembelajaran
- Pengenalan, penerangan dan perbincangan


Refleksi
- Pengajaran berjalan dengan lancar kerana pelajar menunjukkan minat terhadap tajuk ini.
- Pelajar rela berkongsi maklumat antara satu dengan lain.



------------------------

Kelas: 3N

Masa: 5.10 - 6.20 pm

Tajuk: HIV dan AIDS

Objektif:
1) Memahami maksud HIV/AIDS
2) Memahami bagaimana HIV merebak
3) Memahami tanda-tanda jangkitan HIV
4) Memahami perkhidmatan dan rawatan yang disediakan
5) Memahami hak-hak pembawa HIV


Aktiviti pembelajaran
- Pengenalan, penerangan dan perbincangan


Refleksi
- Pengajaran berjalan dengan lancar kerana pelajar menunjukkan minat terhadap tajuk ini.


-------------------------

Minggu Ke-31

Tarikh: 30/07/09

Hari: Khamis

Kelas: 3E

Masa: 3.25 - 4.35 pm

Tajuk: Kemahiran Olahraga

- Lembing
- Futsal

Objektif Pembelajaran:
1. Melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Hasil Pembelajaran :
1. Pelajar dapat melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Aktiviti Pembelajaran :
1. Latihan berkumpulan
2. Pertandingan

Refleksi:
1. Pelajar menunjukkan minat dengan aktiviti yang dijalankan.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


----------------

Kelas: 3N

Masa: 5.10 - 6.20 pm

Tajuk: Kemahiran Olahraga

- Lembing
- Futsal

Objektif Pembelajaran:
1. Melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Hasil Pembelajaran :
1. Pelajar dapat melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Aktiviti Pembelajaran :
1. Latihan berkumpulan
2. Pertandingan

Refleksi:
1. Pelajar menunjukkan minat dengan aktiviti yang dijalankan.


--------------------------

Wednesday, July 29, 2009

RPH Minggu 30-31 (Geografi)

Minggu 30

Tarikh:20/07/09

Hari: Isnin

Kelas: 2L

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 13 - Fungsi Petempatan Luar Bandar

Sub-tajuk:
- Fungsi petempatan luar bandar
1)Ekonomi
2)Sosial


Objektif:
1) Menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan


Hasil Pembelajaran

1) Pelajar boleh menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan



Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:

1) Sebahagian pelajar boleh menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Sebahagian pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan


-------------------------

Kelas: 2M

Masa: 2.00 - 3.10 pm

Tajuk: Bab 13 - Fungsi Petempatan Luar Bandar

Sub-tajuk:
- Fungsi petempatan luar bandar
1)Ekonomi
2)Sosial


Objektif:
1) Menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

3) Menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi dan sosial

4) Menjelaskan dengan contoh fungsi petempatan luar bandar.


Hasil Pembelajaran

1) Pelajar boleh menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

3) Pelajar boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi dan sosial

4) Pelajar boleh menjelaskan dengan contoh funsi petempatan luar bandar.


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:

1) Sebahagian kecil pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Majoriti pelajar tidak boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

3) Majoriti pelajar tidak boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi dan sosial.

4) Majoriti pelajar tidak boleh menjelaskan dengan contoh fungsi petempatan luar bandar.


------------------------

Kelas: 2G

Masa: 4.35 - 5.10 pm

Tajuk: Bab 13 - Fungsi Petempatan Luar Bandar

Sub-tajuk:
- Fungsi petempatan luar bandar
1)Ekonomi


Objektif:
1) Menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi.

3) Menjelaskan dengan contoh fungsi petempatan luar bandar.


Hasil Pembelajaran

1) Pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Pelajar boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi.

3) Pelajar boleh menjelaskan dengan contoh funsi petempatan luar bandar.


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:

1) Sebahagian besar pelajar boleh menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Sebahagian besar pelajar boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi, sosial dan politik.

3) Sebahagian besar pelajar boleh menjelaskan dengan contoh fungsi petempatan luar bandar.

-----------------

Tarikh: 21/07/09

Hari: Selasa

Kelas: 2G

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 13 - Fungsi Petempatan Luar Bandar

Sub-tajuk:
- Fungsi petempatan luar bandar
1)Sosial
2)Politik


Objektif:
1) Menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

2) Menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi politik seperti pusat pentadbiran

3) Menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi, sosial dan politik.

4) Menjelaskan dengan contoh funsi petempatan luar bandar.


Hasil Pembelajaran
1) Pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

2) Pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi politik seperti pusat pentadbiran

3) Pelajar boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi, sosial dan politik.

4) Pelajar boleh menjelaskan dengan contoh funsi petempatan luar bandar.


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Sebahagian pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

2) Sebahagian pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi politik seperti pusat pentadbiran

3) Sebahagian pelajar boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi, sosial dan politik.

4) Sebahagian pelajar boleh menjelaskan dengan contoh fungsi petempatan luar bandar.

---------------------

Kelas: 2B

Masa: 3.25 - 4.00 pm

Tajuk: Bab 13 - Fungsi Petempatan Luar Bandar

Sub-tajuk:
- Fungsi petempatan luar bandar
1)Ekonomi

Objektif:
1) Menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

4) Menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi,

5) Menjelaskan dengan contoh fungsi petempatan luar bandar.


Hasil Pembelajaran

1) Pelajar boleh menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Pelajar boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi.

3) Pelajar boleh menjelaskan dengan contoh funsi petempatan luar bandar.


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar boleh menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Kebanyakkan pelajar boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi, sosial dan politik.

3) Kebanyakkan pelajar boleh menjelaskan dengan contoh fungsi petempatan luar bandar.

---------------------

Tarikh: 22/07/09

Hari: Rabu

Kelas: 2D

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 13 - Fungsi Petempatan Luar Bandar

Sub-tajuk:
- Fungsi petempatan luar bandar
1)Ekonomi
2)Sosial


Objektif:
1) Menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

3) Menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi dan sosial

4) Menjelaskan dengan contoh fungsi petempatan luar bandar.


Hasil Pembelajaran

1) Pelajar boleh menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

3) Pelajar boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi dan sosial

4) Pelajar boleh menjelaskan dengan contoh funsi petempatan luar bandar.


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:

1) Sebahagian kecil pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Majoriti pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

3) Majoriti pelajar boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi dan sosial.

4) Majoriti pelajar boleh menjelaskan dengan contoh fungsi petempatan luar bandar.

----------------

Kelas: 2M

Masa: 3.25 - 4.30 pm

Tajuk: Bab 13 - Fungsi Petempatan Luar Bandar

Sub-tajuk:
- Fungsi petempatan luar bandar
1)Ekonomi
2)Sosial
3)Politik


Objektif:
1) Menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

3) Menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi politik seperti pusat pentadbiran

4) Menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi, sosial dan politik.

5) Menjelaskan dengan contoh funsi petempatan luar bandar.


Hasil Pembelajaran

1) Pelajar boleh menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

3) Pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi politik seperti pusat pentadbiran

4) Pelajar boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi, sosial dan politik.

5) Pelajar boleh menjelaskan dengan contoh funsi petempatan luar bandar.


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:

1) Pelajar tidak boleh menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Pelajar tidak boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

3) Sebahagian pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi politik seperti pusat pentadbiran

4) Sebahagian pelajar boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi, sosial dan politik.

5) Sebahagian pelajar boleh menjelaskan dengan contoh fungsi petempatan luar bandar.

------------------------

Kelas: 2B

Masa: 4.35 - 5.10 pm

Tajuk: Bab 13 - Fungsi Petempatan Luar Bandar

Sub-tajuk:
- Fungsi petempatan luar bandar
1)Sosial

Objektif:
1) Menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

4) Menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial.

5) Menjelaskan dengan contoh fungsi petempatan luar bandar.


Hasil Pembelajaran
1) Pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

2) Pelajar boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial.

3) Pelajar boleh menjelaskan dengan contoh fungsi petempatan luar bandar.


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Majoriti pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

2) Majoriti pelajar boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi, sosial dan politik.

3) Majoriti pelajar boleh menjelaskan dengan contoh fungsi petempatan luar bandar.

-----------------

Tarikh: 23/07/09

Hari: Khamis

Masa: 2.00 - 3.10 pm

Tajuk: Bab 13 - Fungsi Petempatan Luar Bandar

Sub-tajuk:
- Fungsi petempatan luar bandar
1)Ekonomi
2)Sosial
3)Politik


Objektif:
1) Menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

3) Menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi politik seperti pusat pentadbiran

4) Menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi, sosial dan politik.

5) Menjelaskan dengan contoh funsi petempatan luar bandar.


Hasil Pembelajaran

1) Pelajar boleh menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

3) Pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi politik seperti pusat pentadbiran

4) Pelajar boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi, sosial dan politik.

5) Pelajar boleh menjelaskan dengan contoh funsi petempatan luar bandar.


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:

1) Pelajar tidak boleh menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Pelajar tidak boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

3) Sebahagian pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi politik seperti pusat pentadbiran

4) Sebahagian pelajar boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi, sosial dan politik.

5) Sebahagian pelajar boleh menjelaskan dengan contoh fungsi petempatan luar bandar.

-------------------

Tarikh: 24/07/09

Hari: Jumaat

Kelas: 2G

Masa: 2.00 - 2.30 pm

Tajuk: Bab 13 - Fungsi Petempatan Luar Bandar

Sub-tajuk:
- Fungsi petempatan luar bandar
1)Ekonomi
2)Sosial
3)Politik


Objektif:
1) Menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

3) Menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi politik seperti pusat pentadbiran

4) Menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi, sosial dan politik.

5) Menjelaskan dengan contoh funsi petempatan luar bandar.


Hasil Pembelajaran

1) Pelajar boleh menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

3) Pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi politik seperti pusat pentadbiran

4) Pelajar boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi, sosial dan politik.

5) Pelajar boleh menjelaskan dengan contoh funsi petempatan luar bandar.


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan,penerangan dan latihan

Refleksi:

1) Pelajar boleh menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

3) Pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi politik seperti pusat pentadbiran

4) Pelajar boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi, sosial dan politik.

5) Pelajar boleh menjelaskan dengan contoh fungsi petempatan luar bandar.

---------------------

Kelas: 2D

Masa: 4.00 - 5.10 pm

Tajuk: Bab 13 - Fungsi Petempatan Luar Bandar

Sub-tajuk:
- Fungsi petempatan luar bandar
1)Ekonomi
2)Sosial
3)Politik


Objektif:
1) Menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

3) Menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi politik seperti pusat pentadbiran

4) Menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi, sosial dan politik.

5) Menjelaskan dengan contoh funsi petempatan luar bandar.


Hasil Pembelajaran

1) Pelajar boleh menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

3) Pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi politik seperti pusat pentadbiran

4) Pelajar boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi, sosial dan politik.

5) Pelajar boleh menjelaskan dengan contoh funsi petempatan luar bandar.


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:

1) Majoriti pelajar boleh menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Majoriti pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

3) Majoriti pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi politik seperti pusat pentadbiran

4) Majoriti pelajar boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi, sosial dan politik.

5) Majoriti pelajar boleh menjelaskan dengan contoh fungsi petempatan luar bandar.

---------------

Kelas: 2B

Masa: 5.10 - 6.20 pm

Tajuk: Bab 13 - Fungsi Petempatan Luar Bandar

Sub-tajuk:
- Fungsi petempatan luar bandar
1)Ekonomi
2)Sosial
3)Politik


Objektif:
1) Menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

3) Menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi politik seperti pusat pentadbiran

4) Menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi, sosial dan politik.

5) Menjelaskan dengan contoh funsi petempatan luar bandar.


Hasil Pembelajaran

1) Pelajar boleh menyenaraikan funsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

3) Pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi politik seperti pusat pentadbiran

4) Pelajar boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi, sosial dan politik.

5) Pelajar boleh menjelaskan dengan contoh funsi petempatan luar bandar.


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:

1) Majoriti pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi sperti:
- perniagaan
- perdagangan
- pelabuhan
- perindustrian
- pertanian
- pelancongan

2) Majoriti pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi sosial seperti:
- pendidikan
- perhubungan
- pengangkutan

3) Majoriti pelajar boleh menyenaraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi politik seperti pusat pentadbiran

4) Majoriti pelajar boleh menghuraikan fungsi petempatan luar bandar negara Malaysia dari segi ekonomi, sosial dan politik.

5) Majoriti pelajar boleh menjelaskan dengan contoh fungsi petempatan luar bandar.

------------------------

Minggu Ke - 31

Tarikh: 27/ 07/09

Hari: Isnin

Kelas: 2L

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran

Sub-tajuk
- Pembandaran di Malaysia
- Faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran
* sumber
* pertanian
* Perikanan
* Dasar kerajaan
* Migrasi
- Fungsi Bandar
- Kesan Pembandaran
- Langkah-langkah mengurangkan masalah pembandaran

Objektif
- Menerangkan proses pembandaran
- Menerangkan trend pembandaran
- Menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia
- Menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menerangkan proses pembandaran
- Pelajar bleh menerangkan trend pembandaran
- Pelajar boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia
- Pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan dan latihan

Refleksi
- Majoriti pelajar tidak boleh menerangkan proses pembandaran
- Majoriti pelajar tidak boleh menerangkan trend pembandaran
- Majoriti pelajar tidak boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia
- Majoriti pelajar tidak boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Majoriti pelajar tidak boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

------------------

Kelas: 2M

Masa: 2.00 - 3.10 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran

Sub-tajuk
- Pembandaran di Malaysia
- Faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran
* sumber
* pertanian
* Perikanan
* Dasar kerajaan
* Migrasi

Objektif
- Menerangkan proses pembandaran
- Menerangkan trend pembandaran
- Menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menerangkan proses pembandaran
- Pelajar bleh menerangkan trend pembandaran
- Pelajar boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan

Refleksi
- Majoriti pelajar tidak boleh menerangkan proses pembandaran
- Majoriti pelajar tidak boleh menerangkan trend pembandaran
- Majoriti pelajar boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

--------------

Kelas: 2B

Masa: 4.35 - 5.10 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran

Sub-tajuk
- Pembandaran di Malaysia
- Faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran
* sumber
* pertanian

Objektif
- Menerangkan proses pembandaran
- Menerangkan trend pembandaran
- Menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menerangkan proses pembandaran
- Pelajar bleh menerangkan trend pembandaran
- Pelajar boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan

Refleksi
- Majoriti pelajar boleh menerangkan proses pembandaran
- Majoriti pelajar boleh menerangkan trend pembandaran
- Majoriti pelajar boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

----------------

Tarikh: 28/07/09

Hari: Selasa

Kelas: 2G

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran

Sub-tajuk
- Pembandaran di Malaysia
- Faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran
* sumber
* pertanian
* Perikanan
* Dasar kerajaan
* Migrasi
- Fungsi Bandar

Objektif
- Menerangkan proses pembandaran
- Menerangkan trend pembandaran
- Menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia


Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menerangkan proses pembandaran
- Pelajar bleh menerangkan trend pembandaran
- Pelajar boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan dan latihan

Refleksi
- Majoriti pelajar boleh menerangkan proses pembandaran
- Majoriti pelajar boleh menerangkan trend pembandaran
- Majoriti pelajar boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

--------------------

Kelas: 2B

Masa: 4.35 - 5.10 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran

Sub-tajuk
- Pembandaran di Malaysia
- Faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran
* sumber
* pertanian
* Perikanan

Objektif
- Menerangkan proses pembandaran
- Menerangkan trend pembandaran
- Menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menerangkan proses pembandaran
- Pelajar bleh menerangkan trend pembandaran
- Pelajar boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan dan latihan

Refleksi
- Majoriti pelajar boleh menerangkan proses pembandaran
- Majoriti pelajar boleh menerangkan trend pembandaran
- Majoriti pelajar boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia


------------------

Tarikh: 29/07/09

Hari: Rabu

Kelas: 2D

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran

Sub-tajuk
- Pembandaran di Malaysia
- Faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran
* sumber
* pertanian
* Perikanan
* Dasar kerajaan
* Migrasi

Objektif
- Menerangkan proses pembandaran
- Menerangkan trend pembandaran
- Menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menerangkan proses pembandaran
- Pelajar bleh menerangkan trend pembandaran
- Pelajar boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan dan latihan

Refleksi
- Majoriti pelajar boleh menerangkan proses pembandaran
- Majoriti pelajar boleh menerangkan trend pembandaran
- Majoriti pelajar boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

-------------------

Kelas: 2M

Masa: 3.25 - 4.35

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran

Sub-tajuk
- Fungsi Bandar
- Kesan Pembandaran
- Langkah-langkah mengurangkan masalah pembandaran

Objektif
- Menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan dan latihan

Refleksi
- Majoriti pelajar tidak boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Majoriti pelajar tidak boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran


------------------

Kelas: 2B

Masa: 4.35 - 5.10 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran

Sub-tajuk
- Pembandaran di Malaysia
- Faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran
* Dasar kerajaan
* Migrasi


Objektif
- Menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan dan latihan

Refleksi
- sebahagian kecil pelajar boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

--------------------

Tarikh: 30/07/09

Hari: Khamis

Kelas: 2L

Masa: 2.00 - 3.10 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran

Sub-tajuk
- Fungsi Bandar
- Kesan Pembandaran
- Langkah-langkah mengurangkan masalah pembandaran

Objektif
- Menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan dan latihan

Refleksi
- Majoriti pelajar tidak boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Majoriti pelajar tidak boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

-------------------

Tarikh: 31/07/09

Hari: Jumaat

Kelas: 2G

Masa: 2.00 - 2.35 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran

Sub-tajuk
- Kesan Pembandaran
- Langkah-langkah mengurangkan masalah pembandaran

Objektif
- Menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan dan latihan

Refleksi
- Sebahagian pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Majoriti pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

--------------

Kelas: 2D

Masa: 4.00 - 5.10 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran

Sub-tajuk
- Fungsi Bandar
- Kesan Pembandaran
- Langkah-langkah mengurangkan masalah pembandaran

Objektif
- Menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan dan latihan

Refleksi
- Majoriti pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Majoriti pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran


-----------------

Kelas: 2B

Masa: 5.10 - 6.20 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran

Sub-tajuk
- Fungsi Bandar
- Kesan Pembandaran
- Langkah-langkah mengurangkan masalah pembandaran

Objektif
- Menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan dan latihan

Refleksi
- Majoriti pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Majoriti pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran


---------------------------

Friday, July 17, 2009

RPH Minggu 28-29 (PJK)

Minggu 28

Tarikh: 09/07/09

Hari: Khamis

Kelas: 3E

Masa: 3.25 - 4.35 pm

Tajuk: Kemahiran Olahraga

i)Bola Sepak (Lelaki)
ii) Bola Keranjang (perempuan)


Objektif Pembelajaran:
1. Melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Hasil Pembelajaran :
1. Pelajar dapat melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Aktiviti Pembelajaran :
1. Latihan berkumpulan
2. Pertandingan

Refleksi:
1. Pelajar menunjukkan minat dengan aktiviti yang dijalankan.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.

-----------------------

Kelas: 3N

Masa: 5.10-6.20 pm

Tajuk: Kemahiran Olahraga

i)Bola Sepak (Lelaki)
ii) BOla Keranjang (perempuan)


Objektif Pembelajaran:
1. Melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Hasil Pembelajaran :
1. Pelajar dapat melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Aktiviti Pembelajaran :
1. Latihan berkumpulan
2. Pertandingan

Refleksi:
1. Pelajar menunjukkan minat dengan aktiviti yang dijalankan.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


---------------------------

Minggu 29

Tarikh: 16/06/09

Hari: Khamis

Kelas: 3E

Masa: 3.25 - 4.35 pm

Tajuk: Kemahiran Olahraga

- Lembing
- Futsal

Objektif Pembelajaran:
1. Melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Hasil Pembelajaran :
1. Pelajar dapat melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Aktiviti Pembelajaran :
1. Latihan berkumpulan
2. Pertandingan

Refleksi:
1. Pelajar menunjukkan minat dengan aktiviti yang dijalankan.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.

-----------------------

Kelas: 3N

Masa: 5.10-6.20 pm

Tajuk: Kemahiran Olahraga

- Lembing
- Futsal

Objektif Pembelajaran:
1. Melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Hasil Pembelajaran :
1. Pelajar dapat melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Aktiviti Pembelajaran :
1. Latihan berkumpulan
2. Pertandingan

Refleksi:
1. Pelajar menunjukkan minat dengan aktiviti yang dijalankan.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.

RPH Minggu 28-29 (Geografi)

Minggu 28

Tarikh:06/07/09

Hari: Isnin

Kelas: 2L

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyatakan lokasi petempatan awal
2) Menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal
3) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
4) Menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
5) Membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal
3) Pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
4) Pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
5) Pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Sebahagian pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Sebahagian pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal
3) Sebahagian pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
4) Sebahagian pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
5) Sebahagian pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia


----------------------

Kelas: 2M

Masa: 2.00 - 3.10 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyatakan lokasi petempatan awal
2) Menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Sebahagian kecil pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Sebahagian kecil pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal

-----------------

Kelas: 2G

Masa: 4.30 - 5.10 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyatakan lokasi petempatan awal
2) Menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal

Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Sebahagian pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Sebahagian pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal.


-----------------------
Tarikh: 07/07/09

Hari: Selasa

Kelas: 2G

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Sebahagian pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Sebahagian pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Sebahagian pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

------------------

Kelas: 2B

Masa: 3.25 - 4.00 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyatakan lokasi petempatan awal
2) Menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Sebahagian besar pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Sebahagian besar pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal

------------------------

Tarikh: 08/07/09

Hari: Rabu

Kelas: 2D

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyatakan lokasi petempatan awal
2) Menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal

Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Kebanyakkan pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Kebanyakkan pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal

----------------------

Kelas: 2M

Masa: 3.25 - 4.35 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif 1) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Kenbanyakkan pelajar tidak dapat memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Kebanyakkan pelajar tidak boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Sebahagian besar pelajar tidak boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

---------------------

Kelas: 2B

Masa: 4.35 - 5.10 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.

Hasil pembelajaran:

1) Pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Sebahagian besar pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.

--------------------

Tarikh: 09/07/09

Hari: Khamis

Kelas: 2L

Masa: 2.00 - 3.10 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Sebahagian kecil pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Sebahagian kecil pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Sebahagian kecil pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

------------------

Tarikh: 10/07/09

Hari: Jumaat

Kelas: 2G

Masa: 2.00-2.35 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyatakan lokasi petempatan awal
2) Menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal
3) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
4) Menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
5) Membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal
3) Pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
4) Pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
5) Pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
- Ulangkaji


Refleksi:
1) Sebahagian pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Sebahagian pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal
3) Sebahagian pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
4) Sebahagian pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
5) Sebahagian pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

-------------------

Kelas: 2D

Masa: 4.00 - 5.10 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Sebahagian besar pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Sebahagian besar pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Sebahagian besar pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

------------------
Kelas: 2B

Masa: 5.10 - 6.20 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Sebahagian besar pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Sebahagian besar pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Sebahagian besar pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia



------------------

Minggu 29

Tarikh: 13/07/09

Hari: Isnin

Kelas: 2L

Masa: 2.00 - 3.10 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus (Dinamik penduduk)
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Pendahuluan

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar tidak dapat memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.


-------------------------

Kelas: 2M

Masa: 2.00 - 3.10 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus (Dinamik penduduk)
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Pendahuluan

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar tidak dapat memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.

----------------------
Kelas: 2G

Masa: 4.35 -5.10 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus (Dinamik penduduk)
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Pendahuluan

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar tidak dapat memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.

-----------------------------

Tarikh: 14/07/09

Hari: Selasa

Kelas: 2G

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan kerja kursus
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Kawasan Kajian ( Cara melukis peta kawasan kajian)

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.
3) pelajar dapat melukis peta kawasan kajian dengan betul.


-----------------------

Kelas: 2B

Masa: 3.25 - 4.00 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus (Dinamik penduduk)
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Pendahuluan

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar tidak dapat memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.

----------------------

Tarikh: 15/07/09

Hari: Rabu

Kelas: 2D

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus (Dinamik penduduk)
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Pendahuluan

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar tidak dapat memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.

----------------------

Kelas: 2M

Masa: 3.25 - 4.35 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus (Dinamik penduduk)
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Pendahuluan

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar tidak dapat memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.
3) Kebanyakkan pelajar tidak dapat melukis peta kawasan kajian dengan betul.


----------------------
Kelas: 2G

Masa: 4.35 -5.10 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Kawasan kajian ( melukis peta kawasan kajian)

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar tidak dapat memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.
3) Kebanyakkan pelajar tidak dapat melukis peta kawasan kajian dengan betul.

-------------------

Tarikh: 16/07/09

Hari: Khamis

Kelas: 2L

Masa: 2.00-3.10 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus (Dinamik penduduk)
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Pendahuluan

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar tidak dapat memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.
3) Kebanyakkan pelajar tidak dapat melukis peta kawasan kajian dengan betul.

--------------------

Tarikh: 17/07/09

Hari: Jumaat

Kelas: 2G

Masa: 2.00m-3.15 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus (Dinamik penduduk)
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Kawasan Kajian ( melukis Peta)

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.
3) Pelajar lebih memahami cara melukis peta kawasan kajian

-------------------------
Kelas: 2D

Masa: 4.00 - 5.10 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus (Dinamik penduduk)
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Kawasan Kajian ( melukis Peta)

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.
3) Pelajar lebih memahami cara melukis peta kawasan kajian

------------------

Kelas: 2B

Masa: 5.10 - 6.20 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus (Dinamik penduduk)
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Kawasan Kajian ( melukis Peta)

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.
3) Pelajar lebih memahami cara melukis peta kawasan kajian

---------------------------