Contributors

Sunday, August 16, 2009

RPH Minggu 32-33 (PJK)

Minggu Ke-32

Tarikh: 06/08/09

Hari: Khamis

Aktiviti:

- Sukan Tahunan Sekolah


---------------------

Minggu Ke-33

Tarikh: 13/08/09

Hari: Khamis

Kelas: 3E

Masa: 3.25 - 4.35 pm

Aktiviti pembelajaran
- Pelajar tidak dibenarkan keluar untuk PJK kerana peperiksaan percubaan telah tiba, walaubagaimanapun, pelajar diberi peluang untuk membuat latihan matematik dalam kelas sebagai ulangkaji dan persediaan menghadapi peperiksaan.


Refleksi
- Pengajaran berjalan dengan lancar kerana pelajar menunjukkan minat dalam subjek matematik


------------------------

Kelas: 3N

Masa: 5.10 - 6.20 pm

Aktiviti pembelajaran
- Pelajar tidak dibenarkan keluar untuk PJK kerana peperiksaan percubaan telah tiba, walaubagaimanapun, pelajar diberi peluang untuk membuat ulangkaji dalam kelas.

Refleksi
- Sebahagian kecil pelajar sahaja yang membuat ulangkaji dengan bersungguh-sungguh.

-----------------------

RPH Minggu 32-33 (Geografi)

Minggu Ke-32

Tarikh: 03/08/09

Hari: Isnin

Kelas: 2L

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran

Sub-tajuk
- Fungsi Bandar
- Kesan Pembandaran
- Langkah-langkah mengurangkan masalah pembandaran

Objektif
- Menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan dan latihan

Refleksi
- Majoriti pelajar tidak boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Majoriti pelajar tidak boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran


------------------

Kelas: 2M

Masa: 2.00 - 3.10 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran

Sub-tajuk
- Fungsi Bandar
- Kesan Pembandaran
- Langkah-langkah mengurangkan masalah pembandaran

Objektif
- Menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan dan latihan

Refleksi
- Majoriti pelajar tidak boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Majoriti pelajar tidak boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran


------------------

Kelas: 2G

Masa: 4.35 - 5.10 pm

Kelas: 2L

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran

Sub-tajuk
- Fungsi Bandar


Objektif
- Menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)


Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan dan latihan

Refleksi
- Majoriti pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)

---------------------

Tarikh: 04/08/09

Hari: Selasa

Kelas: 2G

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Kelas: 2L

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran

Sub-tajuk
- Fungsi Bandar
- Kesan Pembandaran
- Langkah-langkah mengurangkan masalah pembandaran

Objektif
- Menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan dan latihan

Refleksi
- Majoriti pelajar tidak boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Majoriti pelajar tidak boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran


--------------------

Kelas: 2B

Masa: 3.25 - 4.00 pm

Kelas: 2L

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran

Sub-tajuk
- Fungsi Bandar
- Kesan Pembandaran
- Langkah-langkah mengurangkan masalah pembandaran

Objektif
- Menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan dan latihan

Refleksi
- Majoriti pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Majoriti pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran


-------------------

Tarikh 05/08/09

Hari: Rabu

Aktiviti Pembelajaran:

- Sukan Tahunan Sekolah


------------------

Tarikh 06/8/09

Hari: Khamis

Aktiviti Pembelajaran:

- Sukan Tahunan Sekolah

------------------

Tarikh: 07/08/09

Hari: Jumaat

Aktiviti Pembelajaran:

- Sukan Tahunan Sekolah

-----------------

Minggu Ke-33

Tarikh: 10/08/09

Hari: Isnin

Kelas: 2L

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran

Sub-tajuk (Ulangkaji Sempena PPT-2)
- Pembandaran di Malaysia
- Faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran
* Dasar kerajaan
* Migrasi


Objektif
- Menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan dan latihan

Refleksi
- sebahagian kecil pelajar boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia


--------------

Kelas: 2M

Masa: 2.00 - 3.10 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran

Sub-tajuk (Ulangkaji Sempena PPT-2)
- Pembandaran di Malaysia
- Faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran
* Dasar kerajaan
* Migrasi


Objektif
- Menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan dan latihan

Refleksi
- sebahagian kecil pelajar boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia


----------------------

Kelas: 2G

Masa: 4.35 - 5.10 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran

Sub-tajuk (Ulangkaji Sempena PPT-2)
- Pembandaran di Malaysia
- Faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran
* Dasar kerajaan
* Migrasi


Objektif
- Menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan dan latihan

Refleksi
- sebahagian kecil pelajar boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

----------------------

Tarikh: 11/08/09

Hari: Selasa

Kelas: 2G

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Aktiviti pembelajaran

- Perbincangan Kerja Kursus Geografi
* Hasil Kajian
* Mengumpul Maklumat dalam Jadual
* Melukis Graf

Hasil Kajian
- Pelajar memahami cara membuat kerja kursus dengan betul


Refleksi
- Kebanyakkan pelajar boleh mengumpulkan maklumat dalam jadual dengan betul
_ Pelajar boleh melukis graf dengan menarik.


-----------------

Kelas: 2B

Masa: 3.25 - 4.00 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran

Sub-tajuk (Ulangkaji Sempena PPT-2)
- Pembandaran di Malaysia
- Faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran
* Dasar kerajaan
* Migrasi


Objektif
- Menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan dan latihan

Refleksi
- Kebanyakkan pelajar boleh menyenaraikan dan menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi pembandaran negara Malaysia


-------------------

Tarikh: 12/08/09

Hari: Rabu

Kelas: 2D

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Aktiviti pembelajaran

- Perbincangan Kerja Kursus Geografi
* Kajian
* Hasil Kajian
* Mengumpul Maklumat dalam Jadual
* Melukis Graf
* Menulis Tafsiran

Hasil Kajian
- Pelajar memahami cara membuat kerja kursus dengan betul


Refleksi
- Kebanyakkan pelajar boleh mengumpulkan maklumat dalam jadual dengan betul
- Pelajar boleh melukis graf dengan menarik.
- Sebahagian pelajar tidak dapat menulis tafsiran dengan baik.


-----------------

Kelas: 2M

Masa: 3.25 - 4.35 pm

Aktiviti pembelajaran

- Perbincangan Kerja Kursus Geografi
* Hasil Kajian
* Mengumpul Maklumat dalam Jadual
* Melukis Graf

Hasil Kajian
- Pelajar memahami cara membuat kerja kursus dengan betul


Refleksi
- Kebanyakkan pelajar boleh mengumpulkan maklumat dalam jadual dengan betul
- Pelajar boleh melukis graf dengan baik.

-----------------

Kelas: 2B

Masa: 4.35 - 5.10 pm

Aktiviti pembelajaran

- Perbincangan Kerja Kursus Geografi
* Hasil Kajian
* Mengumpul Maklumat dalam Jadual
* Melukis Graf

Hasil Kajian
- Pelajar memahami cara membuat kerja kursus dengan betul


Refleksi
- Kebanyakkan pelajar boleh mengumpulkan maklumat dalam jadual dengan betul
- Pelajar boleh melukis graf dengan menarik.


------------------

Tarikh: 13/08/09

Hari: Khamis

Kelas: 2L

Masa: 2.00 - 3.10 pm

Aktiviti pembelajaran

- Perbincangan Kerja Kursus Geografi
* Hasil Kajian
* Mengumpul Maklumat dalam Jadual
* Melukis Graf

Hasil Kajian
- Pelajar memahami cara membuat kerja kursus dengan betul


Refleksi
- Kebanyakkan pelajar boleh mengumpulkan maklumat dalam jadual dengan betul
- Pelajar boleh melukis graf dengan betul.


---------------------

Tarikh: 14/08/09

Hari: Jumaat

Kelas: 2G

Masa: 2.00 - 2.35 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran (Ulangkaji)

Sub-tajuk
- Fungsi Bandar
- Kesan Pembandaran
- Langkah-langkah mengurangkan masalah pembandaran

Objektif
- Menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Aktiviti Pembelajaran
- penerangan, perbincangan dan latihan

Refleksi
- Majoriti pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Majoriti pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

---------------

Kelas: 2D

Masa: 4.00 - 5.10 pm

Aktiviti Pembelajaran:

- Peperiksaan Pertengahan Tahun Semester 2


---------------

Kelas: 2B

Masa: 5.10 - 6.20 pm

Aktiviti Pembelajaran:

- Peperiksaan Pertengahan Tahun Semester 2


----------------