Contributors

Thursday, April 16, 2009

RPH Minggu 16-17 (PJK)

Minggu Ke-16

Tarikh: 16/04/09

Hari: Khamis

Kelas: 3E

Masa: 3.25-4.35 pm

Tajuk: Kemahiran Olahraga

i)Bola Keranjang (Lelaki dan perempuan)


Objektif Pembelajaran:
1. Melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Hasil Pembelajaran :
1. Pelajar dapat melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Aktiviti Pembelajaran :
1. Latihan berkumpulan
2. Pertandingan

Refleksi:
1. Pelajar menunjukkan minat mereka terhadap permainan bola keranjang.

-----------------------------

Kelas: 3N

Masa:5.10-6.20 pm

Tajuk: Kemahiran Olahraga

i)Bola Keranjang (Lelaki dan perempuan)


Objektif Pembelajaran:
1. Melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Hasil Pembelajaran :
1. Pelajar dapat melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Aktiviti Pembelajaran :
1. Latihan berkumpulan
2. Pertandingan

Refleksi:
1. Pelajar menunjukkan minat mereka terhadap permainan bola keranjang.

==========================

Tarikh: 18/04/09

Hari: Sabtu (Ganti hari Khamis)

Kelas: 3E

Masa: 3.25-4.35 pm

Tajuk: Kemahiran Olahraga

i)Bola Tampar (Lelaki dan perempuan)


Objektif Pembelajaran:
1. Melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Hasil Pembelajaran :
1. Pelajar dapat melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Aktiviti Pembelajaran :
1. Latihan berkumpulan
2. Pertandingan

Refleksi:
1. Pelajar menunjukkan minat mereka terhadap permainan bola tampar

-------------------------

Kelas: 3N

Masa: 5.10 -6.20 pm

Tajuk: Kemahiran Olahraga

i)Bola Tampar (Lelaki dan perempuan)


Objektif Pembelajaran:
1. Melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Hasil Pembelajaran :
1. Pelajar dapat melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Aktiviti Pembelajaran :
1. Latihan berkumpulan
2. Pertandingan

Refleksi:
1. Pelajar menunjukkan minat mereka terhadap permainan bola tampar

==================================

Minggu Ke-17

Tarikh: 23/04/09

Hari: Khamis

Tajuk: Kemahiran Olahraga

i)Bola Sepak (Lelaki)
ii) Bola Jaring (perempuan)


Objektif Pembelajaran:
1. Melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Hasil Pembelajaran :
1. Pelajar dapat melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Aktiviti Pembelajaran :
1. Latihan berkumpulan
2. Pertandingan

Refleksi:
-

-----------------------

Kelas: 3N

Masa: 5.10-6.20 pm

Tajuk: Kemahiran Olahraga

i)Bola Sepak (Lelaki)
ii) Bola Jaring (perempuan)


Objektif Pembelajaran:
1. Melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Hasil Pembelajaran :
1. Pelajar dapat melakukan kemahiran asas dengan teknik yang betul.
2. Pelajar dapat menyatakan aspek keselamatan ketika aktiviti.


Aktiviti Pembelajaran :
1. Latihan berkumpulan
2. Pertandingan

Refleksi:
-

==============================

Wednesday, April 15, 2009

RPT Minggu 16-17 (Geografi)

Minggu Ke-16


Tarikh: 14/04/09

Kelas: 2G

Masa : 12.50-2.00 pm


Objektif:

- Menguji pemahaman pelajar (Bab 5 & 6)


Hasil Pembelajaran:

- Pelajar lebih memahami isi kandungan bab 5 & 6


Aktiviti Pembelajaran:

- Ujian Topikal (Bab 5 & 6)


Refleksi:

-

--------------

Kelas: 2B

Masa: 3.25-4.00 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i)Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Sumber


Objektif Pembelajaran:
i)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Sumber


Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Sumber


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Sumber

==================================

Tarikh:15/04/09

Hari: Rabu

Kelas: 2D

Masa: 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i)Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Sumber
- Dasar Kerajaan


Objektif Pembelajaran:
i)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Sumber
- Dasar Kerajaan

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Sumber
- Dasar Kerajaan


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Sumber
- Dasar Kerajaan

----------------

Kelas: 2M

Masa: 3.25-4.35 pm

Objektif:

- Menguji pemahaman pelajar (Bab 5 & 6)


Hasil Pembelajaran:

- Pelajar lebih memahami isi kandungan bab 5 & 6


Aktiviti Pembelajaran:

- Ujian Topikal (Bab 5 & 6)


Refleksi:

-

---------------

Kelas: 2B

Masa: 4.35-5.10 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i)Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Dasar Kerajaan


Objektif Pembelajaran:
i)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Dasar Kerajaan

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Dasar Kerajaan


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Dasar Kerajaan

================================

Tarikh: 16/04/09

Hari: Khamis

Kelas: 2L

Masa: 2.00-4.35 pm

Objektif:

- Menguji pemahaman pelajar (Bab 5 & 6)


Hasil Pembelajaran:

- Pelajar lebih memahami isi kandungan bab 5 & 6


Aktiviti Pembelajaran:

- Ujian Topikal (Bab 5 & 6)


Refleksi:

-

============================

Tarikh: 17/04/09

Hari: Jumaat

Kelas: 2G

Masa: 2.00-2.35 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i)Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Sumber


Objektif Pembelajaran:
i)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Sumber


Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Sumber


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Sumber

----------------

Kelas: 2D

Masa: 4.00-5.10 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i)Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan


Objektif Pembelajaran:
i)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan


Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan

----------------

Kelas: 2B

Masa: 5.10-6.20 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i)Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan


Objektif Pembelajaran:
i)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan


Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan

=================================

Tarikh: 18/04/09

Hari: Sabtu (ganti hari khamis)

Kelas: 2L

Masa: 2.00-3.10 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Fizikal
- Ekonomi
- Sejarah
- Sumber
- Dasar kerajaan
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan


Objektif Pembelajaran:
i) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
ii)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor Fizikal)

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia.
ii) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor fizikal)

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i)Sebahagian pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia.
ii)Sebahagian pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor Fizikal)


====================================

Minggu Ke-17

Tarikh: 20/04/09

Hari: Isnin

Kelas: 2L

Masa: 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Fizikal
- Ekonomi
- Sejarah
- Sumber
- Dasar kerajaan
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan


Objektif Pembelajaran:
i) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
ii)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor Fizikal)

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia.
ii) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor fizikal)

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i)Sebahagian pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia.
ii)Sebahagian pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor Fizikal)

--------------

Kelas: 2M

Masa: 2.00-3.10 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i)Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah


Objektif Pembelajaran:
i)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah


Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah

----------------

Kelas: 2G

Masa: 4.35-5.10 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i)Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Dasar Kerajaan


Objektif Pembelajaran:
i)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Dasar Kerajaan


Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Dasar Kerajaan


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Sebahagian kecil pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Dasar kerajaan

================================

Tarikh: 21/04/09

Hari: Selasa

Kelas: 2G

Masa: 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i)Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan


Objektif Pembelajaran:
i)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan


Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan

----------------------

Kelas: 2B

Masa: 3.25- 4.00 pm

Tajuk: Bab 8- Perubahan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Perubahan Penduduk
ii) Faktor Mempengaruhi Perubahan Penduduk Malaysia
- Kadar Kelahiran

Objektif Pembelajaran:
i) Perubahan Penduduk
ii) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan
- Kadar Kelahiran

iii) Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi:
- Kadar Kelahiran

iv) Merumuskan tentang perubahan penduduk negara Malaysia pada masa depan berdasarkan :
- Kadar Kelahiran

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mendefinisikan perubahan penduduk
ii) Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk. (Kadar Kelahiran)
iii)Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk (Kadar Kelahiran)
iv)Pelajar boleh merumuskan tentang perubahan penduduk negara Malaysia pada masa depan
berdasarkan: (Kadar Kelahiran)

Aktiviti:
- Penerangan
- Perbincangan


Refleksi:
i) Pelajar boleh mendefinisikan perubahan penduduk
ii) Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk. (Kadar Kelahiran)
iii)Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk (Kadar Kelahiran)
iv)Pelajar boleh merumuskan tentang perubahan penduduk negara Malaysia pada masa depan
berdasarkan: (Kadar Kelahiran)

=============================

Tarikh: 22/04/09

Hari: Rabu

Kelas: 2D

Masa: 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 8- Perubahan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Perubahan Penduduk
ii) Faktor Mempengaruhi Perubahan Penduduk Malaysia
- Kadar Kelahiran

Objektif Pembelajaran:
i) Perubahan Penduduk
ii) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan
- Kadar Kelahiran

iii) Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi:
- Kadar Kelahiran

iv) Merumuskan tentang perubahan penduduk negara Malaysia pada masa depan berdasarkan :
- Kadar Kelahiran

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mendefinisikan perubahan penduduk
ii) Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk. (Kadar Kelahiran)
iii)Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk (Kadar Kelahiran)
iv)Pelajar boleh merumuskan tentang perubahan penduduk negara Malaysia pada masa depan berdasarkan: (Kadar Kelahiran)

Aktiviti:
- Penerangan
- Perbincangan
- Latihan

Refleksi:
-

-----------------------

Kelas: 2M

Masa: 3.25-4.00 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i)Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah


Objektif Pembelajaran:
i)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah


Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
-

---------------------

Kelas: 2B

Masa: 4.35-5.10 pm

Tajuk: Bab 8- Perubahan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Perubahan Penduduk
ii) Faktor Mempengaruhi Perubahan Penduduk Malaysia
- Kadar Kelahiran

Objektif Pembelajaran:
i) Perubahan Penduduk
ii) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan
- Kadar Kelahiran

iii) Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi:
- Kadar Kelahiran

iv) Merumuskan tentang perubahan penduduk negara Malaysia pada masa depan berdasarkan :
- Kadar Kelahiran

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mendefinisikan perubahan penduduk
ii) Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk. (Kadar Kelahiran)
iii)Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk (Kadar Kelahiran)
iv)Pelajar boleh merumuskan tentang perubahan penduduk negara Malaysia pada masa depan berdasarkan: (Kadar Kelahiran)

Aktiviti:
- Penerangan
- Perbincangan
- Latihan

Refleksi:
-

===========================

Tarikh: 23/04/09

Hari: Khamis

Kelas: 2L

Masa: 2.00-3.10 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i)Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah


Objektif Pembelajaran:
i)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah


Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
-

============================

Tarikh: 24/04/09

Hari: Jumaat

Kelas: 2G

Masa: 2.00-2.35

Tajuk: Bab 8- Perubahan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Perubahan Penduduk
ii)Faktor Mempengaruhi Perubahan Penduduk Malaysia
- Kadar Kelahiran

Objektif Pembelajaran:
i) Perubahan Penduduk
ii) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan
- Kadar Kelahiran

iii) Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi:
- Kadar Kelahiran

iv) Merumuskan tentang perubahan penduduk negara Malaysia pada masa depan berdasarkan :
- Kadar Kelahiran

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mendefinisikan perubahan penduduk
ii) Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk. (Kadar Kelahiran)
iii)Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk (Kadar Kelahiran)
iv)Pelajar boleh merumuskan tentang perubahan penduduk negara Malaysia pada masa depan berdasarkan: (Kadar Kelahiran)


Aktiviti:
- Penerangan
- Perbincangan

Refleksi:
-

------------------------

Kelas: 2D

Masa: 4.00-5.10 pm

Tajuk: Bab 8- Perubahan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Perubahan Penduduk
ii) Faktor Mempengaruhi Perubahan Penduduk Malaysia
- Kadar Kematian

Objektif Pembelajaran:
i) Perubahan Penduduk
ii) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan
- Kadar Kematian
iii) Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi:
- Kadar Kematian
iv) Merumuskan tentang perubahan penduduk negara Malaysia pada masa depan berdasarkan
- Kadar Kematian

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mendefinisikan perubahan penduduk
ii) Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk. (Kadar Kematian)
iii)Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk (Kadar Kematian)
iv) Merumuskan tentang perubahan penduduk negara Malaysia pada masa depan berdasarkan: (Kadar Kematian)


Aktiviti:
- Penerangan
- Perbincangan
- Latihan

Refleksi:
-

--------------------------

Kelas: 2B

Masa: 5.10-6.20 pm

Tajuk: Bab 8- Perubahan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Perubahan Penduduk
ii) Faktor Mempengaruhi Perubahan Penduduk Malaysia
- Kadar Kematian

Objektif Pembelajaran:
i) Perubahan Penduduk
ii) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan
- Kadar Kematian
iii) Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi:
- Kadar Kematian
iv) Merumuskan tentang perubahan penduduk negara Malaysia pada masa depan berdasarkan
- Kadar Kematian

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mendefinisikan perubahan penduduk
ii) Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk. (Kadar Kematian)
iii)Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk (Kadar Kematian)
iv) Merumuskan tentang perubahan penduduk negara Malaysia pada masa depan berdasarkan: (Kadar Kematian)


Aktiviti:
- Penerangan
- Perbincangan
- Latihan

Refleksi:
-

============================================

Monday, April 6, 2009

RPT Minggu 11-15 ( PJK)

Minggu Ke-11

Tarikh: 12/03/09

Hari: Khamis

Kelas: 3E

Masa : 3.25-5.45 pm

Aktiviti:

- Ujian SEGAK
i) Menimbang berat badan
ii)Mengukur Ketinggian

Refleksi:
i) Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan


----------

Kelas: 3N

Masa: 5.10-6.20 pm

Aktiviti:

- Ujian SEGAK
i) Menimbang berat badan
ii)Mengukur ketinggian

Refleksi:
i) Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan

=======================

Minggu Ke-12

- Cuti Sekolah

=======================

Minggu Ke-13

Tarikh: 26/03/09

Hari: Khamis

Kelas: 3E

Masa : 3.25-5.45 pm

Aktiviti:

- Ujian SEGAK
i) Naik Turun Bangku
ii)Tekan Tubi
iii)Rinkuk Tubi Separa
iv)Jangkauan Melunjur

Refleksi
i)Cuma sebahagian aktiviti dapat dijalankan kerana tempat dan alatan terhad.
ii)Pelajar dapat melakukan aktiviti mengikut cara yang ditunjukkan.

---------------

Kelas: 3N

Masa : 5.10-6.20 pm

Aktiviti:

- Ujian SEGAK
i) Naik Turun Bangku
ii)Tekan Tubi
iii)Rinkuk Tubi Separa
iv)Jangkauan Melunjur

Refleksi
i)Cuma sebahagian aktiviti dapat dijalankan kerana tempat dan alatan terhad.
ii)Pelajar dapat melakukan aktiviti mengikut cara yang ditunjukkan.


==========================

Minggu Ke-14

Tarikh: 02/03/09

Hari: Khamis

Kelas: 3E

Masa : 3.25-5.45 pm

Aktiviti:

- Ujian SEGAK
i) Naik Turun Bangku
ii)Tekan Tubi
iii)Rinkuk Tubi Separa
iv)Jangkauan Melunjur

Refleksi
i)Cuma sebahagian pelajar yang boleh menghabiskan kesemua aktiviti kerana masa, alatan dan tempat yang terhad
ii)Pelajar dapat melakukan aktiviti mengikut cara yang ditunjukkan.

-------------

Kelas: 3N

Masa : 5.10-6.20 pm

Aktiviti:

- Ujian SEGAK
i) Naik Turun Bangku
ii)Tekan Tubi
iii)Rinkuk Tubi Separa
iv)Jangkauan Melunjur

Refleksi
i)Cuma sebahagian pelajar yang boleh menghabiskan kesemua aktiviti kerana masa, alatan dan tempat yang terhad
ii)Pelajar dapat melakukan aktiviti mengikut cara yang ditunjukkan.

=========================

Minggu Ke-15

Tarikh : 09/4/09

Hari: Khamis

- Cuti (Tanpa Gaji)

=========================

RPH Minggu 11-15 (Geografi)

Minggu Ke-11

Tarikh: 09/03/09

Hari: Isnin

- Cuti

===========================

Tarikh: 10/03/09

Hari: Selasa

Kelas: 2G

Masa : 12.50-2.00 pm

Aktiviti: Ujian Bulanan 1


---------------
Kelas: 2B

Masa : 3.25-4.00pm

Tajuk: Bab 5- Rajah

Sub-tajuk:
i) Melukis rajah kitaran
ii) Mentafsir rajah kitaran

Objektif Pembelajaran:
i) Mengumpul maklumat
ii)Melukis rajah berdasarkan maklumat
iii)Melukis dan melabel rajah
iv) Mentafsir rajah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah

=========================================

Tarikh: 11/03/09

Hari: Rabu

Kelas: 2D

Masa : 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 5- Rajah

Sub-tajuk:
i) Melukis rajah kitaran
ii) Mentafsir rajah kitaran
iii) Melukis rajah peta minda
iv) Mentafsir rajah peta minda

Objektif Pembelajaran:
i) Mengumpul maklumat
ii)Melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Melukis dan melabel rajah
iv) Mentafsir rajah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah

---------------

Kelas: 2M

Masa : 3.25-4.35 pm

Aktiviti: Ujian Bulanan 1

---------------
Kelas: 2B

Masa : 4.35-5.10 pm

Tajuk: Bab 5- Rajah

Sub-tajuk:
i) Melukis rajah peta minda
ii)Mentafsir rajah peta minda

Objektif Pembelajaran:
i) Mengumpul maklumat
ii)Melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Melukis dan melabel rajah
iv) Mentafsir rajah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah

===================================

Tarikh:12/03/09

Hari: Khamis

Kelas: 2L

Masa : 2.00-3.10pm

Aktiviti: Ujian Bulanan

===============================

Tarikh: 13/03/09

Hari: Jumaat

Kelas: 2G

Masa : 2.00-2.35 pm

Tajuk: Bab 5- Rajah

Sub-tajuk:
i) Melukis rajah kitaran
ii) Mentafsir rajah kitaran


Objektif Pembelajaran:
i) Mengumpul maklumat
ii)Melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Melukis dan melabel rajah
iv) Mentafsir rajah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah

---------------
Kelas: 2D

Masa : 4.00-5.10 pm

Aktiviti: Ujian Bulanan 1

---------------
Kelas: 2B

Masa : 5.10-6.20 pm

Aktiviti: Ujian Bulanan 1

=================================

Minggu Ke-12

- Cuti Sekolah

=================================

Minggu Ke-13

Tarikh: 23/03/09

Hari: Isnin

Kelas: 2L

Masa : 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 4- Graf

Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)
iii)Mentafsir Jadual
v)Mentafsir graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)

Objektif Pembelajaran:
i)Mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv) Mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
i) Graf bar berganda
ii)Graf garisan berganda

Refleksi:
i)Sebahagian pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Sebahagian pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Sebahagian pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Sebahagian pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

---------------
Kelas: 2M

Masa : 2.00-3.10 pm

Tajuk: Bab 4- Graf

Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)
iii)Mentafsir Jadual
v)Mentafsir graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)

Objektif Pembelajaran:
i)Mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv) Mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
i) Graf bar berganda
ii)Graf garisan berganda

Refleksi:
i)Sebahagian pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Sebahagian pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Sebahagian pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Sebahagian pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

---------------
Kelas: 2G

Masa : 4.35-5.10 pm

Tajuk: Bab 5- Rajah

Sub-tajuk:
i) Melukis rajah peta minda
ii) Mentafsir rajah peta minda

Objektif Pembelajaran:
i) Mengumpul maklumat
ii)Melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Melukis dan melabel rajah
iv) Mentafsir rajah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah

=======================================

Tarikh:24/03/09

Hari: Selasa

Kelas: 2G

Masa : 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

---------------

Kelas: 2B

Masa : 3.25-4.00 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

=======================================

Tarikh:25/03/09

Hari: Rabu

Kelas: 2D

Masa : 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

---------------
Kelas: 2M

Masa : 3.25-4.35 pm

Tajuk: Bab 5- Rajah

Sub-tajuk:
i) Melukis rajah kitaran
ii)Mentafsir rajah kitaran


Objektif Pembelajaran:
i) Mengumpul maklumat
ii)Melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Melukis dan melabel rajah
iv) Mentafsir rajah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah

---------------

Kelas: 2B

Masa: 4.35-5.10 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

===================================

Tarikh: 26/03/09

Hari: Khamis

Kelas: 2L

Masa : 2.00-3.10 pm

Tajuk: Bab 5- Rajah

Sub-tajuk:
i) Melukis rajah kitaran
ii)Mentafsir rajah kitaran


Objektif Pembelajaran:
i) Mengumpul maklumat
ii)Melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Melukis dan melabel rajah
iv) Mentafsir rajah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah

===================================

Tarikh: 27/03/09

Hari: Jumaat

Kelas: 2G

Masa : 2.00-2.35 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

-----------------

Kelas: 2D

Masa : 4.00-5.10 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Latihan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

--------------

Kelas: 2B

Masa : 5.10-6.20 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Latihan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

=======================================

Minggu Ke-14

Tarikh: 30/03/09

Hari: Isnin

Kelas: 2L

Masa : 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 5- Rajah

Sub-tajuk:
i) Melukis rajah peta minda
ii)Mentafisr rajah peta minda

Objektif Pembelajaran:
i) Mengumpul maklumat
ii)Melukis rajah berdasarkan maklumat
iii)Melukis dan melabel rajah
iv) Mentafsir rajah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii)Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah

---------------

Kelas: 2M

Masa: 2.00-3.10 pm

Tajuk: Bab 5- Rajah

Sub-tajuk:
i) Melukis rajah peta minda
ii) Mentafisr rajah peta minda

Objektif Pembelajaran:
i) Mengumpul maklumat
ii)Melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Melukis dan melabel rajah
iv) Mentafsir rajah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah

---------------

Kelas: 2G

Masa: 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Latihan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

======================================

Tarikh: 31/03/09

Hari: Selasa

Kelas: 2G

Masa: 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Taburan Penduduk Negara Malaysia

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia



-------------

Kelas: 2B

Masa: 3.25-4.00 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Taburan Penduduk Negara Malaysia

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

===============================

Tarikh: 01/04/09

Hari: Rabu

Kelas: 2D

Masa: 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Taburan Penduduk Negara Malaysia

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

----------------

Kelas: 2M

Masa : 3.25-4.35 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii)Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

---------------

Kelas: 2B

Masa : 4.35-5.10 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Taburan Penduduk Negara Malaysia

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

==================================

Tarikh:02/04/09

Hari: Khamis

Kelas: 2L

Masa : 2.00-3.10 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii)Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

==================================

Tarikh: 03/04/09

Hari: Jumaat

Kelas: 2G

Masa : 2.00-2.35 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Fizikal
- Ekonomi
- Sejarah
- Sumber
- Dasar kerajaan
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan



Objektif Pembelajaran:
i) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia


Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia.

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i)Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia.

---------------

Kelas: 2D

Masa : 4.00-5.10 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Fizikal
- Ekonomi
- Sejarah
- Sumber
- Dasar kerajaan
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan


Objektif Pembelajaran:
i) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
ii)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor Fizikal)

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia.
ii) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor fizikal)

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i)Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia.
ii) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor Fizikal)

---------------

Kelas: 2B

Masa : 5.10-6.20 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Fizikal
- Ekonomi
- Sejarah
- Sumber
- Dasar kerajaan
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan


Objektif Pembelajaran:
i) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
ii)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor Fizikal)

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia.
ii) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor fizikal)

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i)Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia.
ii) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor Fizikal)

===================================

Minggu Ke-15

Tarikh: 06/04/09

Hari: Isnin

Kelas: 2L

Masa : 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii)Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Latihan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

---------------

Kelas: 2M

Masa : 2.00-4.35 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii)Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Latihan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

---------------

Kelas: 2G

Masa : 4.35-5.10 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Fizikal
- Ekonomi
- Sejarah
- Sumber
- Dasar kerajaan
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan


Objektif Pembelajaran:
i) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
ii)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor Fizikal)

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia.
ii) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor fizikal)

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i)Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia.
ii) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor Fizikal)

================================

Tarikh: 07/04/09

Hari: Selasa

Kelas: 2G

Masa : 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah


Objektif Pembelajaran:
i)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah

-------------

Kelas: 2B

Masa : 3.25-4.00 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi


Objektif Pembelajaran:
i)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi


Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi

=================================

Tarikh: 08/04/09

Hari: Rabu

Kelas: 2D

Masa : 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah


Objektif Pembelajaran:
i)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah

-----------------

Kelas: 2M

Masa : 3.25-4.00 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Taburan Penduduk Negara Malaysia


Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

--------------------

Kelas: 2B

Masa : 4.35-5.10 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Sejarah


Objektif Pembelajaran:
i)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Sejarah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Sejarah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Sejarah

==============================

Tarikh: 09/04/09

Hari: Khamis

- Cuti Tanpa Gaji

==============================

Tarikh: 10/04/09

Hari: Jumaat

- Cuti (Good Friday)

==============================