Contributors

Monday, April 6, 2009

RPH Minggu 11-15 (Geografi)

Minggu Ke-11

Tarikh: 09/03/09

Hari: Isnin

- Cuti

===========================

Tarikh: 10/03/09

Hari: Selasa

Kelas: 2G

Masa : 12.50-2.00 pm

Aktiviti: Ujian Bulanan 1


---------------
Kelas: 2B

Masa : 3.25-4.00pm

Tajuk: Bab 5- Rajah

Sub-tajuk:
i) Melukis rajah kitaran
ii) Mentafsir rajah kitaran

Objektif Pembelajaran:
i) Mengumpul maklumat
ii)Melukis rajah berdasarkan maklumat
iii)Melukis dan melabel rajah
iv) Mentafsir rajah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah

=========================================

Tarikh: 11/03/09

Hari: Rabu

Kelas: 2D

Masa : 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 5- Rajah

Sub-tajuk:
i) Melukis rajah kitaran
ii) Mentafsir rajah kitaran
iii) Melukis rajah peta minda
iv) Mentafsir rajah peta minda

Objektif Pembelajaran:
i) Mengumpul maklumat
ii)Melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Melukis dan melabel rajah
iv) Mentafsir rajah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah

---------------

Kelas: 2M

Masa : 3.25-4.35 pm

Aktiviti: Ujian Bulanan 1

---------------
Kelas: 2B

Masa : 4.35-5.10 pm

Tajuk: Bab 5- Rajah

Sub-tajuk:
i) Melukis rajah peta minda
ii)Mentafsir rajah peta minda

Objektif Pembelajaran:
i) Mengumpul maklumat
ii)Melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Melukis dan melabel rajah
iv) Mentafsir rajah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah

===================================

Tarikh:12/03/09

Hari: Khamis

Kelas: 2L

Masa : 2.00-3.10pm

Aktiviti: Ujian Bulanan

===============================

Tarikh: 13/03/09

Hari: Jumaat

Kelas: 2G

Masa : 2.00-2.35 pm

Tajuk: Bab 5- Rajah

Sub-tajuk:
i) Melukis rajah kitaran
ii) Mentafsir rajah kitaran


Objektif Pembelajaran:
i) Mengumpul maklumat
ii)Melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Melukis dan melabel rajah
iv) Mentafsir rajah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah

---------------
Kelas: 2D

Masa : 4.00-5.10 pm

Aktiviti: Ujian Bulanan 1

---------------
Kelas: 2B

Masa : 5.10-6.20 pm

Aktiviti: Ujian Bulanan 1

=================================

Minggu Ke-12

- Cuti Sekolah

=================================

Minggu Ke-13

Tarikh: 23/03/09

Hari: Isnin

Kelas: 2L

Masa : 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 4- Graf

Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)
iii)Mentafsir Jadual
v)Mentafsir graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)

Objektif Pembelajaran:
i)Mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv) Mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
i) Graf bar berganda
ii)Graf garisan berganda

Refleksi:
i)Sebahagian pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Sebahagian pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Sebahagian pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Sebahagian pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

---------------
Kelas: 2M

Masa : 2.00-3.10 pm

Tajuk: Bab 4- Graf

Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)
iii)Mentafsir Jadual
v)Mentafsir graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)

Objektif Pembelajaran:
i)Mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv) Mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
i) Graf bar berganda
ii)Graf garisan berganda

Refleksi:
i)Sebahagian pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Sebahagian pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Sebahagian pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Sebahagian pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

---------------
Kelas: 2G

Masa : 4.35-5.10 pm

Tajuk: Bab 5- Rajah

Sub-tajuk:
i) Melukis rajah peta minda
ii) Mentafsir rajah peta minda

Objektif Pembelajaran:
i) Mengumpul maklumat
ii)Melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Melukis dan melabel rajah
iv) Mentafsir rajah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah

=======================================

Tarikh:24/03/09

Hari: Selasa

Kelas: 2G

Masa : 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

---------------

Kelas: 2B

Masa : 3.25-4.00 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

=======================================

Tarikh:25/03/09

Hari: Rabu

Kelas: 2D

Masa : 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

---------------
Kelas: 2M

Masa : 3.25-4.35 pm

Tajuk: Bab 5- Rajah

Sub-tajuk:
i) Melukis rajah kitaran
ii)Mentafsir rajah kitaran


Objektif Pembelajaran:
i) Mengumpul maklumat
ii)Melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Melukis dan melabel rajah
iv) Mentafsir rajah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah

---------------

Kelas: 2B

Masa: 4.35-5.10 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

===================================

Tarikh: 26/03/09

Hari: Khamis

Kelas: 2L

Masa : 2.00-3.10 pm

Tajuk: Bab 5- Rajah

Sub-tajuk:
i) Melukis rajah kitaran
ii)Mentafsir rajah kitaran


Objektif Pembelajaran:
i) Mengumpul maklumat
ii)Melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Melukis dan melabel rajah
iv) Mentafsir rajah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah

===================================

Tarikh: 27/03/09

Hari: Jumaat

Kelas: 2G

Masa : 2.00-2.35 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

-----------------

Kelas: 2D

Masa : 4.00-5.10 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Latihan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

--------------

Kelas: 2B

Masa : 5.10-6.20 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Latihan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

=======================================

Minggu Ke-14

Tarikh: 30/03/09

Hari: Isnin

Kelas: 2L

Masa : 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 5- Rajah

Sub-tajuk:
i) Melukis rajah peta minda
ii)Mentafisr rajah peta minda

Objektif Pembelajaran:
i) Mengumpul maklumat
ii)Melukis rajah berdasarkan maklumat
iii)Melukis dan melabel rajah
iv) Mentafsir rajah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii)Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah

---------------

Kelas: 2M

Masa: 2.00-3.10 pm

Tajuk: Bab 5- Rajah

Sub-tajuk:
i) Melukis rajah peta minda
ii) Mentafisr rajah peta minda

Objektif Pembelajaran:
i) Mengumpul maklumat
ii)Melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Melukis dan melabel rajah
iv) Mentafsir rajah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah

---------------

Kelas: 2G

Masa: 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Latihan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

======================================

Tarikh: 31/03/09

Hari: Selasa

Kelas: 2G

Masa: 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Taburan Penduduk Negara Malaysia

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia



-------------

Kelas: 2B

Masa: 3.25-4.00 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Taburan Penduduk Negara Malaysia

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

===============================

Tarikh: 01/04/09

Hari: Rabu

Kelas: 2D

Masa: 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Taburan Penduduk Negara Malaysia

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

----------------

Kelas: 2M

Masa : 3.25-4.35 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii)Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

---------------

Kelas: 2B

Masa : 4.35-5.10 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Taburan Penduduk Negara Malaysia

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

==================================

Tarikh:02/04/09

Hari: Khamis

Kelas: 2L

Masa : 2.00-3.10 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii)Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

==================================

Tarikh: 03/04/09

Hari: Jumaat

Kelas: 2G

Masa : 2.00-2.35 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Fizikal
- Ekonomi
- Sejarah
- Sumber
- Dasar kerajaan
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan



Objektif Pembelajaran:
i) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia


Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia.

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i)Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia.

---------------

Kelas: 2D

Masa : 4.00-5.10 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Fizikal
- Ekonomi
- Sejarah
- Sumber
- Dasar kerajaan
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan


Objektif Pembelajaran:
i) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
ii)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor Fizikal)

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia.
ii) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor fizikal)

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i)Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia.
ii) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor Fizikal)

---------------

Kelas: 2B

Masa : 5.10-6.20 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Fizikal
- Ekonomi
- Sejarah
- Sumber
- Dasar kerajaan
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan


Objektif Pembelajaran:
i) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
ii)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor Fizikal)

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia.
ii) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor fizikal)

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i)Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia.
ii) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor Fizikal)

===================================

Minggu Ke-15

Tarikh: 06/04/09

Hari: Isnin

Kelas: 2L

Masa : 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii)Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Latihan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

---------------

Kelas: 2M

Masa : 2.00-4.35 pm

Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii)Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Latihan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar

---------------

Kelas: 2G

Masa : 4.35-5.10 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Fizikal
- Ekonomi
- Sejarah
- Sumber
- Dasar kerajaan
- Pengangkutan dan Perhubungan
- Kemudahan Perkhidmatan


Objektif Pembelajaran:
i) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
ii)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor Fizikal)

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia.
ii) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor fizikal)

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i)Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia.
ii) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia (Faktor Fizikal)

================================

Tarikh: 07/04/09

Hari: Selasa

Kelas: 2G

Masa : 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah


Objektif Pembelajaran:
i)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah

-------------

Kelas: 2B

Masa : 3.25-4.00 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi


Objektif Pembelajaran:
i)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi


Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi

=================================

Tarikh: 08/04/09

Hari: Rabu

Kelas: 2D

Masa : 12.50-2.00 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah


Objektif Pembelajaran:
i)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Ekonomi
- Sejarah

-----------------

Kelas: 2M

Masa : 3.25-4.00 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Taburan Penduduk Negara Malaysia


Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

--------------------

Kelas: 2B

Masa : 4.35-5.10 pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Sejarah


Objektif Pembelajaran:
i)Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Sejarah

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Sejarah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk Negara Malaysia
- Sejarah

==============================

Tarikh: 09/04/09

Hari: Khamis

- Cuti Tanpa Gaji

==============================

Tarikh: 10/04/09

Hari: Jumaat

- Cuti (Good Friday)

==============================

No comments:

Post a Comment