Contributors

Friday, July 17, 2009

RPH Minggu 28-29 (Geografi)

Minggu 28

Tarikh:06/07/09

Hari: Isnin

Kelas: 2L

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyatakan lokasi petempatan awal
2) Menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal
3) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
4) Menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
5) Membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal
3) Pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
4) Pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
5) Pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Sebahagian pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Sebahagian pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal
3) Sebahagian pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
4) Sebahagian pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
5) Sebahagian pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia


----------------------

Kelas: 2M

Masa: 2.00 - 3.10 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyatakan lokasi petempatan awal
2) Menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Sebahagian kecil pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Sebahagian kecil pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal

-----------------

Kelas: 2G

Masa: 4.30 - 5.10 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyatakan lokasi petempatan awal
2) Menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal

Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Sebahagian pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Sebahagian pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal.


-----------------------
Tarikh: 07/07/09

Hari: Selasa

Kelas: 2G

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Sebahagian pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Sebahagian pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Sebahagian pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

------------------

Kelas: 2B

Masa: 3.25 - 4.00 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyatakan lokasi petempatan awal
2) Menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Sebahagian besar pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Sebahagian besar pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal

------------------------

Tarikh: 08/07/09

Hari: Rabu

Kelas: 2D

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyatakan lokasi petempatan awal
2) Menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal

Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Kebanyakkan pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Kebanyakkan pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal

----------------------

Kelas: 2M

Masa: 3.25 - 4.35 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif 1) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Kenbanyakkan pelajar tidak dapat memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Kebanyakkan pelajar tidak boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Sebahagian besar pelajar tidak boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

---------------------

Kelas: 2B

Masa: 4.35 - 5.10 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.

Hasil pembelajaran:

1) Pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Sebahagian besar pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.

--------------------

Tarikh: 09/07/09

Hari: Khamis

Kelas: 2L

Masa: 2.00 - 3.10 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Sebahagian kecil pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Sebahagian kecil pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Sebahagian kecil pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

------------------

Tarikh: 10/07/09

Hari: Jumaat

Kelas: 2G

Masa: 2.00-2.35 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyatakan lokasi petempatan awal
2) Menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal
3) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
4) Menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
5) Membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal
3) Pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
4) Pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
5) Pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
- Ulangkaji


Refleksi:
1) Sebahagian pelajar boleh menyatakan lokasi petempatan awal
2) Sebahagian pelajar boleh menyenaraikan faktor yang mempengaruhi petempatan awal
3) Sebahagian pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
4) Sebahagian pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
5) Sebahagian pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

-------------------

Kelas: 2D

Masa: 4.00 - 5.10 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Sebahagian besar pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Sebahagian besar pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Sebahagian besar pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

------------------
Kelas: 2B

Masa: 5.10 - 6.20 pm

Tajuk: Bab 12 - Petempatan

Sub-tajuk : 12.1 Petempatan awal
12.2 Jenis Petempatan di Malaysia
12.3 Petempatan Luar Bandar
12.4 Pola Petempatan Luar Bandar

Objektif: 1) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia

Hasil pembelajaran:
1) Pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
- Perbincangan dan penerangan


Refleksi:
1) Sebahagian besar pelajar memahami faktor yang mempengaruhi petempatan Malaysia.
2) Sebahagian besar pelajar boleh menyatakan ciri-ciri pola petempatan Malaysia.
3) Sebahagian besar pelajar boleh membandingkan dan membezakan pola petempatan Malaysia



------------------

Minggu 29

Tarikh: 13/07/09

Hari: Isnin

Kelas: 2L

Masa: 2.00 - 3.10 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus (Dinamik penduduk)
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Pendahuluan

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar tidak dapat memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.


-------------------------

Kelas: 2M

Masa: 2.00 - 3.10 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus (Dinamik penduduk)
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Pendahuluan

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar tidak dapat memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.

----------------------
Kelas: 2G

Masa: 4.35 -5.10 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus (Dinamik penduduk)
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Pendahuluan

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar tidak dapat memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.

-----------------------------

Tarikh: 14/07/09

Hari: Selasa

Kelas: 2G

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan kerja kursus
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Kawasan Kajian ( Cara melukis peta kawasan kajian)

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.
3) pelajar dapat melukis peta kawasan kajian dengan betul.


-----------------------

Kelas: 2B

Masa: 3.25 - 4.00 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus (Dinamik penduduk)
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Pendahuluan

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar tidak dapat memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.

----------------------

Tarikh: 15/07/09

Hari: Rabu

Kelas: 2D

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus (Dinamik penduduk)
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Pendahuluan

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar tidak dapat memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.

----------------------

Kelas: 2M

Masa: 3.25 - 4.35 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus (Dinamik penduduk)
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Pendahuluan

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar tidak dapat memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.
3) Kebanyakkan pelajar tidak dapat melukis peta kawasan kajian dengan betul.


----------------------
Kelas: 2G

Masa: 4.35 -5.10 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Kawasan kajian ( melukis peta kawasan kajian)

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar tidak dapat memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.
3) Kebanyakkan pelajar tidak dapat melukis peta kawasan kajian dengan betul.

-------------------

Tarikh: 16/07/09

Hari: Khamis

Kelas: 2L

Masa: 2.00-3.10 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus (Dinamik penduduk)
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Pendahuluan

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar tidak dapat memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.
3) Kebanyakkan pelajar tidak dapat melukis peta kawasan kajian dengan betul.

--------------------

Tarikh: 17/07/09

Hari: Jumaat

Kelas: 2G

Masa: 2.00m-3.15 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus (Dinamik penduduk)
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Kawasan Kajian ( melukis Peta)

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.
3) Pelajar lebih memahami cara melukis peta kawasan kajian

-------------------------
Kelas: 2D

Masa: 4.00 - 5.10 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus (Dinamik penduduk)
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Kawasan Kajian ( melukis Peta)

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.
3) Pelajar lebih memahami cara melukis peta kawasan kajian

------------------

Kelas: 2B

Masa: 5.10 - 6.20 pm

Aktiviti pembelajaran:

- Perbincangan Kerja Kursus
1) Pengenalan dan perbincangan tajuk kerja kursus (Dinamik penduduk)
2) Perbincangan cara mengisi borang soal selidik
3) Kawasan Kajian ( melukis Peta)

Hasil:

1) Pelajar boleh memahami cara membuat kerja kursus geografi


Refleksi:

1) Kebanyakkan pelajar menunjukkan minat mereka untuk membuat kerja kursus. walaubagaimanapun, terdapat sesetengah pelajar tidak membawa folio untuk kerja kursus
2) Kebanyakkan pelajar memahami cara membuat kerja kursus dengan betul.
3) Pelajar lebih memahami cara melukis peta kawasan kajian

---------------------------

2 comments:

  1. RPH disemak. Dikemas kini. Terima kasih.

    ReplyDelete
  2. Win Real money and win real money playing casino games
    Winning casino games is not only important, it can lead to serious problems. Most people 퍼스트카지노 only gamble casino games for free, but you also 선시티카지노

    ReplyDelete