Contributors

Friday, September 4, 2009

RPH Minggu 34-36 (Geografi)

Minggu Ke-34

Tarikh: 17/08/09

Hari: Isnin

Kelas: 2L

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Aktiviti Pembelajaran:

- Peperiksaan Pertengahan Tahun Semester 2


----------------------

Kelas: 2M

Masa: 2.00 - 3.10 pm

Aktiviti Pembelajaran:

- Peperiksaan Pertengahan Tahun Semester 2


----------------------

Kelas: 2G

Masa: 4.35 - 5.10 pm

Objektif pembelajaran:
- Pelajar lebih menyediakan diri untuk peperiksaan

Aktiviti Pembelajaran:

- Ulangkaji untuk peperiksaan pertengahan tahun semester 2

Refleksi:

- Sebahagian kecil pelajar tidak menunjukkan minat mereka untuk membuat ulangkaji bersama.


----------------------
Tarikh:18/08/09

Hari: Selasa

Kelas: 2G

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Aktiviti Pembelajaran:

- Peperiksaan Pertengahan Tahun Semester 2

----------------------

Kelas: 2B

Masa: 3.25 - 4.00 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran ( Latihan Ulangkaji)

Sub-tajuk
- Fungsi Bandar
- Kesan Pembandaran
- Langkah-langkah mengurangkan masalah pembandaran

Objektif
- Menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Aktiviti Pembelajaran
- latihan

Refleksi
- Majoriti pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Majoriti pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

--------------------

Tarikh: 19/08/09

Hari: Rabu

Masa: 12.50 - 2.00 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran ( Latihan Ulangkaji)

Sub-tajuk
- Fungsi Bandar
- Kesan Pembandaran
- Langkah-langkah mengurangkan masalah pembandaran

Objektif
- Menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Aktiviti Pembelajaran
- latihan

Refleksi
- Majoriti pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Majoriti pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran


--------------------

Kelas: 2M

Masa: 3.25 - 4.35 pm

Tajuk: Perbincangan Kerja Kursus

Sub-tajuk:

- Hasil Kajian
* Jadual
* Graf
* Tafsiran


Aktiviti Pembelajaran:
- Penerangan dan Perbincangan


Refleksi:
- Kebanyakkan pelajar kurang memahami bahagian graf dan tafsiran, disebabkan masa yang tdak mencukupi, tajuk-tajuk tersebut akan dibincangkan lagi pada masa akan datang.


----------------------

Kelas: 2B

Masa: 4.35 - 5.10 pm

Tajuk: Bab 14 - Pembandaran ( Sambungan Latihan Ulangkaji)

Sub-tajuk
- Fungsi Bandar
- Kesan Pembandaran
- Langkah-langkah mengurangkan masalah pembandaran

Objektif
- Menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Hasil Pembelajaran
- Pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran

Aktiviti Pembelajaran
- latihan

Refleksi
- Majoriti pelajar boleh menyatakan dan menghuraikan kesan proses pembandaran negara Malaysia ( Positif & Negatif)
- Majoriti pelajar boleh menghuraikan langkah-langkah untuk mengatasi masalah pembandaran


-------------------

Tarikh: 20/08/09

Hari: Khamis

Kelas: 2L

Masa: 2.00 - 3.10 pm

Tajuk: Perbincangan Kerja Kursus

Sub-tajuk:

- Hasil Kajian
* Jadual
* Graf
* Tafsiran


Aktiviti Pembelajaran:
- Penerangan dan Perbincangan


Refleksi:
- Kebanyakkan pelajar kurang memahami bahagian graf dan tafsiran, disebabkan masa yang tdak mencukupi, tajuk-tajuk tersebut akan dibincangkan lagi pada masa akan datang.

-----------------

Tarikh: 21/08/09

Hari: Jumaat

Kelas: 2G

Masa: 2.00 - 2.35 pm

Tajuk: Perbincangan Kerja Kursus

Sub-tajuk:

- Hasil Kajian
* Jadual
* Graf
* Tafsiran


Aktiviti Pembelajaran:
- Penerangan dan Perbincangan


Refleksi:
- Kebanyakkan pelajar kurang memahami bahagian graf dan tafsiran, disebabkan masa yang tdak mencukupi, tajuk-tajuk tersebut akan dibincangkan lagi pada masa akan datang.

-------------------

Kelas: 2D

Masa: 4.00 - 5.10 pm

Tajuk: Perbincangan Kerja Kursus

Sub-tajuk:

- Hasil Kajian
* Jadual
* Graf
* Tafsiran


Aktiviti Pembelajaran:
- Penerangan dan Perbincangan


Refleksi:
- Sebahagian pelajar kurang memahami bahagian graf dan tafsiran, disebabkan masa yang tdak mencukupi, tajuk-tajuk tersebut akan dibincangkan lagi pada masa akan datang.

---------------
Kelas: 2B

Masa: 5.10 - 6.20 pm

Tajuk: Perbincangan Kerja Kursus

Sub-tajuk:

- Hasil Kajian
* Jadual
* Graf
* Tafsiran


Aktiviti Pembelajaran:
- Penerangan dan Perbincangan


Refleksi:
- Sebahagian pelajar kurang memahami bahagian graf dan tafsiran, disebabkan masa yang tdak mencukupi, tajuk-tajuk tersebut akan dibincangkan lagi pada masa akan datang.

-----------------

Minggu 35

Tarikh: 24/08/09 - 28/08/09

Aktiviti Pembelajaran

- Cuti Sekolah

-----------------

Minggu Ke-36

Tarikh: 31/08/09

Hari: Isnin

Aktiviti:

- Cuti Hari Kebangsaan


---------------------

Tarikh: 01/09/09

Hari: Selasa

Kelas: 2L

Masa: 12.15 - 1.15 pm

Aktiviti Pembelajaran:

- Pembetulan dan perbincangan soalan peperiksaan pertengahan tahun semester 2


Refleksi:
- Pelajar boleh mengenalpasti kesilapan mereka dalam ujian.


------------------

Kelas: 2M

Masa: 1.15 - 2.15 pm

Aktiviti Pembelajaran:

- Pembetulan dan perbincangan soalan peperiksaan pertengahan tahun semester 2

Refleksi:
- Pelajar boleh mengenalpasti kesilapan mereka dalam ujian.



-------------------

Kelas: 2B

Masa: 2.30 - 3-00 pm

Aktiviti Pembelajaran:

- Pembetulan dan perbincangan soalan peperiksaan pertengahan tahun semester 2

Refleksi:
- Pelajar boleh mengenalpasti kesilapan mereka dalam ujian.



-------------------

Tarikh: 02/09/09

Hari: Rabu

Kelas: 2D

Masa: 1.15 - 2.15 pm

Aktiviti Pembelajaran:

- Pembetulan dan perbincangan soalan peperiksaan pertengahan tahun semester 2

Refleksi:
- Pelajar boleh mengenalpasti kesilapan mereka dalam ujian.



---------------------

Kelas: 2M

Masa: 2.30 - 3.30 pm

Tajuk: Keperluan Pengakutan dan Perhubungan Awal

Sub-tajuk:
1) Pengangkutan dan perhubungan sebelum penjajahan
2) Pengangkutan dan perhubungan semasa penjajahan


Objektif Pembelajaran:
1) Memahami perkembangan sistem pengangkutandan perhubungan di Malaysia
2) Menghuraikan perhubungan awal di Malaysia
3) Menghuraikan keperluan pengangkutan dan perhubungan awal Malaysia

Hasil Pembelajaran:
1) Pelajar boleh memahami perkembangan sistem pengangkutandan perhubungan di Malaysia
2) Pelajar boleh menghuraikan perhubungan awal di Malaysia
3) Pelajar boleh menghuraikan keperluan pengangkutan dan perhubungan awal Malaysia

Aktiviti Pembelajaran:

- Penerangan daan perbincangan

Refleksi:

1) Sebahagian kesil pelajar boleh memahami perkembangan sistem pengangkutandan perhubungan di Malaysia
2) Minoriti pelajar boleh menghuraikan perhubungan awal di Malaysia
3) Minoriti pelajar boleh menghuraikan keperluan pengangkutan dan perhubungan awal Malaysia

-------------------

Kelas: 2B

Masa: 3.30 - 4.00 pm

Aktiviti Pembelajaran:

- Pembetulan dan perbincangan soalan peperiksaan pertengahan tahun semester 2

Refleksi:
- Pelajar boleh mengenalpasti kesilapan mereka dalam ujian.

-------------------

Tarikh: 03/09/09

Hari: Khamis

Kelas: 2L

Masa: 1.15- 2.15 pm

Tajuk: Keperluan Pengakutan dan Perhubungan Awal

Sub-tajuk:
1) Pengangkutan dan perhubungan sebelum penjajahan
2) Pengangkutan dan perhubungan semasa penjajahan


Objektif Pembelajaran:
1) Memahami perkembangan sistem pengangkutandan perhubungan di Malaysia
2) Menghuraikan perhubungan awal di Malaysia
3) Menghuraikan keperluan pengangkutan dan perhubungan awal Malaysia

Hasil Pembelajaran:
1) Pelajar boleh memahami perkembangan sistem pengangkutandan perhubungan di Malaysia
2) Pelajar boleh menghuraikan perhubungan awal di Malaysia
3) Pelajar boleh menghuraikan keperluan pengangkutan dan perhubungan awal Malaysia

Aktiviti Pembelajaran:

- Penerangan daan perbincangan

Refleksi:

1) Sebahagian kesil pelajar boleh memahami perkembangan sistem pengangkutandan perhubungan di Malaysia
2) Minoriti pelajar boleh menghuraikan perhubungan awal di Malaysia
3) Minoriti pelajar boleh menghuraikan keperluan pengangkutan dan perhubungan awal Malaysia


-----------------------

Tarikh: 04/09/09

Hari: Jumaat

Kelas: 2G

Masa: 2.00 - 2.25 pm

Tajuk: Keperluan Pengakutan dan Perhubungan Awal

Sub-tajuk:
1) Pengangkutan dan perhubungan sebelum penjajahan
2) Pengangkutan dan perhubungan semasa penjajahan


Objektif Pembelajaran:
1) Memahami perkembangan sistem pengangkutandan perhubungan di Malaysia
2) Menghuraikan perhubungan awal di Malaysia
3) Menghuraikan keperluan pengangkutan dan perhubungan awal Malaysia

Hasil Pembelajaran:
1) Pelajar boleh memahami perkembangan sistem pengangkutandan perhubungan di Malaysia
2) Pelajar boleh menghuraikan perhubungan awal di Malaysia
3) Pelajar boleh menghuraikan keperluan pengangkutan dan perhubungan awal Malaysia

Aktiviti Pembelajaran:

- Penerangan daan perbincangan

Refleksi:

1) Sebahagian kesil pelajar boleh memahami perkembangan sistem pengangkutandan perhubungan di Malaysia
2) Minoriti pelajar boleh menghuraikan perhubungan awal di Malaysia
3) Minoriti pelajar boleh menghuraikan keperluan pengangkutan dan perhubungan awal Malaysia


-------------------
Kelas: 2D

Masa: 3.30 - 4.20 pm

Tajuk: Keperluan Pengakutan dan Perhubungan Awal

Sub-tajuk:
1) Pengangkutan dan perhubungan sebelum penjajahan
2) Pengangkutan dan perhubungan semasa penjajahan


Objektif Pembelajaran:
1) Memahami perkembangan sistem pengangkutandan perhubungan di Malaysia
2) Menghuraikan perhubungan awal di Malaysia
3) Menghuraikan keperluan pengangkutan dan perhubungan awal Malaysia

Hasil Pembelajaran:
1) Pelajar boleh memahami perkembangan sistem pengangkutandan perhubungan di Malaysia
2) Pelajar boleh menghuraikan perhubungan awal di Malaysia
3) Pelajar boleh menghuraikan keperluan pengangkutan dan perhubungan awal Malaysia

Aktiviti Pembelajaran:

- Penerangan daan perbincangan

Refleksi:

1) Majoriti pelajar boleh memahami perkembangan sistem pengangkutandan perhubungan di Malaysia
2) Majoriti pelajar boleh menghuraikan perhubungan awal di Malaysia
3) Majoriti pelajar boleh menghuraikan keperluan pengangkutan dan perhubungan awal Malaysia


----------------------

Kelas: 2B

Masa: 4.20 - 5.10 pm

Tajuk: Keperluan Pengakutan dan Perhubungan Awal

Sub-tajuk:
1) Pengangkutan dan perhubungan sebelum penjajahan
2) Pengangkutan dan perhubungan semasa penjajahan


Objektif Pembelajaran:
1) Memahami perkembangan sistem pengangkutandan perhubungan di Malaysia
2) Menghuraikan perhubungan awal di Malaysia
3) Menghuraikan keperluan pengangkutan dan perhubungan awal Malaysia

Hasil Pembelajaran:
1) Pelajar boleh memahami perkembangan sistem pengangkutandan perhubungan di Malaysia
2) Pelajar boleh menghuraikan perhubungan awal di Malaysia
3) Pelajar boleh menghuraikan keperluan pengangkutan dan perhubungan awal Malaysia

Aktiviti Pembelajaran:

- Penerangan daan perbincangan

Refleksi:

1) Majoriti pelajar boleh memahami perkembangan sistem pengangkutandan perhubungan di Malaysia
2) Majoriti pelajar boleh menghuraikan perhubungan awal di Malaysia
3) Majoriti pelajar boleh menghuraikan keperluan pengangkutan dan perhubungan awal Malaysia


----------------------

No comments:

Post a Comment